Propagátor veľkej modlitby za život v Bratislave

Na pozvanie Fóra života a združenia Život ako dar dňa 19. 8. 2007 navštívila Slovensko významná osobnosť svetového prolife hnutia Mons. Philip Reilly z New Yorku. V evanjelizačnom dome Quo Vadis viedol od rána duchovnú obnovu zameranú na zmysel modlitby za nenarodené deti ohrozené umelým potratom a za šírenie kultúry života.  Program vyvrcholil vo večerných hodinách svätou omšou v kostole svätého Ladislava, v rámci ktorej Mons. Reilly predniesol homíliu. Program bol uzavretý modlitebným pochodom za život k sanatóriu Koch na Partizánskej ulici, na ktorom sa zúčastnilo asi 70 ľudí. 

O význame návštevy Mons. Reillyho hovorí riaditeľ Fóra života Marek Michalčík „Zatiaľ čo na americkom kontinente si kresťania čoraz viac uvedomujú extrémnu dôležitosť modlitby za deti ohrozené umelým potratom a modlitbové hnutie za život sa vzmáha, v Európe, snáď iba s výnimkou Poľska, stále nepristupujú kresťania k modlitbám s potrebným zápalom a naliehavosťou. Verím, že táto už tretia návšteva Mons. Reillyho na Slovensku prinesie svoje ovocie a povzbudí kresťanov v našej krajine, aby padli na kolená a začali spolu so Stvoriteľom života budovať hrádzu voči stále sa rozmáhajúcej kultúre smrti.“     

Mons. Reillyho sprevádzali na Slovensko ďalší zapálení ľudia z Rakúska a Spojených štátov. Okrem Slovenska šíril Mons. Reilly svoje posolstvo o sile modlitby za život v Rumunsku, Rakúsku, Maďarsku, Nemecku a Českej republike.
Texty, ktoré predniesol Mons. Reilly, ale aj jeho ďalšie prednášky, bude možné po ich spracovaní stiahnut zo stránky http:///

Fórum života, 20. 8. 2007

Mons. Philip J. Reilly, USA
Mons. Philip Reilly z New Yorku je katolícky kňaz, vedúca osobnosť tej časti pro-life hnutia, ktorá sa sústredí predovšetkým na modlitbu. Philip Reilly sa od roku 1989 modlí pred potratovými klinikami v New Yorku a odvtedy bolo v tomto meste zavretých 40 kliník. V súčasnosti sa modlitebných vigílií zúčastňuje množstvo veriacich z celých Spojených štátov, približne sto biskupov a šiesti kardináli. Medzi americkými katolíckymi ochrancami života je modlitba silným prvkom v ich činnosti na ochranu života, čím sú veľkou inšpiráciou aj pre Slovensko. Mons. Reilly prednášal na Svetovom modlitebnom pro-life kongrese vo Fatime v roku 2006 pre viac ako 300 zástupcov z pro-life organizácií z celého sveta. Viac sa o jeho práci môžete dozvedieť zo stránky: www.helpersbrooklynny.org.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.