Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa v Rusku uskutočnili mnohé zaujímavé akcie zamerané na úctu k životu

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, v Rusku oslavovaného aj ako Medzinárodného dňa ochrany detí, sa v celej krajine uskutočnili mnohé akcie zamerané na podporu rodiny a života.

K najpozoruhodnejším sa jednoznačne radí moskovská automobilová akcia “rally za život”, ktorá sa konala ešte 30.mája, usporiadaná “ Fondom ochrany rodiny, materstva a detstva” a organizáciou “Život”. 22 automobilov prechádzalo postupne ulicami Moskvy nesúc zástavy a transparenty vyzývajúce k úcte k počatému životu a rodine. Videozáznam je k dispozícii na: http://www.youtube.com/watch?v=U1Vq-5Kt-_g&feature=player_embedded.

Vo Vladivostoku sa konal pochod za život a rodinu spojený s modlitbami, ktorý mal upozorniť ľudí na situáciu nenarodených detí a detí v detských domovoch, ktoré sú v Rusku neustále naplnené. Pochod sprevádzala tiež modlitba za lásku k pravde a roznietenie pravej lásky v národe. Fotodokumentácia: http://www.za-zhizn.ru/node/78  

Nižnevartovsk – aktivisti sa rozhodli upozorniť na ochranu života vypúšťaním červeno-čiernych balónov, zostavených do tvaru venca – červená farba symbolizovala život a utrpenie počatých detí, čierna smrť. Chvályhodné je, že účastníci upozornili aj na zbytočnú smrť mnohých počatých detí vplyvom vnútromaternicových teliesok a hormonálnej antikoncepcie – motívy boli vyobrazené na balónoch. Náhľad na stránke: https://sites.google.com/site/day1june/ob-akciah-v-raznyh-gorodah/niznevartovsk 

V meste Murom bola otvorená nová pobočka celoruskej organizácie „Za ochranu života a rodiných hodnôt“ pri Uspenskom chráme.
 
Jekaterinburg – skupiny mladých ľudí (dobrovoľníci z centra „Parus“ s podporou pravoslávneho fondu ochrany materstva „Kolíska-Kolybeľ “) prechádzali mestom s transparentami vyzvývajúcimi k úcte ku každému životu a záchranu detí, podujatie bolo konané pod heslom „Tebe bolo dané narodiť sa, pomôž i druhým“. Aktivisti rozdávali tiež okoloidúcim rôzne tematické materiály.  Fotografie sú dostupné na stránke: http://www.za-zhizn.ru/node/74

V meste Tjumen sa uskutočnili prezentácie miestnej pobočky celonárodnej ruskej organizácie „Za ochranu života a rodinných hodnôt“, za účasti médii a politických predstaviteľov.

Niekoľko akcii sa uskutočnilo aj v Petrohrade pod heslom „chránený láskou“, nakoľko práve na potrebu lásky k deťom a z nej vyplývajúcej úcty k životu chceli organizátori upozorniť. V rámci podujatia boli pripravené zajujímavé akcie pre rodiny a deti (podobne ako napr. slovenský Deň rodiny), a tiež pietny akt vypúšťania balónov ako spomienka na zomrelých nenarodených.

Podobne ako minulý rok sa v bieloruskom Minsku uskutočnil koncert na podporu úcty k životu. Zaujímavosťou bolo nadväzujúce muzikálové predstavenie „Moje srdce bije“, zamerané na hľadanie možností riešenia nečekaného tehotenstva v prospech nenarodeného dieťaťa.

Na záver niekoľko dôležitých štatistických údajov pre prehľad o situácii v Rusku:

1. V Ruskej federácii sa v súčasnosti rozpadá temer 90% manželstiev. V Primorskom kraji, kde patrí aj Vladivostok, bolo za prvý štvrťrok roku 2010 zaregistrovaných 2720 manželstiev a 2435 rozvodov. Na 1000 uzatvorených manželstiev teda pripadá 895 rozvodov.
2. V roku 2008 sa počet potratov v Rusku priblížil počtu narodených detí – na 1,8 milióna pôrodov pripadlo 1,2 milióna potratov, to znamená temer 5000 interrupcií denne.

Podľa tvrdení analytikov hrozí krajine, že sa ocitne na pokraji demografickej katastrofy.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.