Vyhlásenie europoslanca Miroslava Mikolášika k ničeniu embryí na výskumné účely

Poslanec Európskeho parlamentu a predseda parlamentnej skupiny pre bioetiku MUDr. Miroslav Mikolášik vydal vyhlásenie k ničeniu embryí na výskumné účely, v súvislosti s 25. marcom ako Dňom nenarodeného dieťaťa.

V úvode konštatuje, že dnešná veda z dieťaťa urobila tovar a pripomína, že podľa štatistík organizácie Human Fertilisation and Embryology Authority, ktorá sa zaoberá dohľadom nad procedúrami umelého oplodnenia sa stáva, že úspešne oplodnené matky vzápätí žiadajú o potrat. Ročne sa v Anglicku a Walese eviduje približne 80 takýchto potratov. Odborníci si tento jav vysvetľujú tým, že plod sa pre ženy stáva len „tovarom na objednávku, ktorú nemajú problém zrušiť“. Švédske neplodné páry zasa nepoužité umelo splodené embryá hromadne odovzdávajú na výskum. Podľa Mikolášika sa tak nenarodené deti „dostávajú na úroveň laboratórnych myší bez toho, aby stáli čo i len za protest ochrancov zvierat. Výsledky pritom ukazujú, že výskum na nenarodených deťoch je nielen za hranicou akejkoľvek etiky, ale aj úplne zbytočný. Dodnes neexistuje jediná úspešná terapia s embryonálnymi kmeňovými bunkami.“

Europoslanec ďalej poukazuje na preukázateľný fakt, že pomocou dospelých kmeňových buniek sa dá liečiť už 73 chorôb, na rozdiel od embryonálnych, ktoré neliečia zatiaľ nič, len zabíjajú bezbranných ľudí v embryonálnom štádiu. Mikolášik v tejto súvislosti upozorňuje aj na nemalé finančné straty a pripomína, že svetové laboratóriá už dnes ponúkajú konkrétne výsledky použitia dospelých kmeňových buniek, keď ľuďom vracajú zdravie a zlepšujú stav.

Úplné znenie vyhlásenia:www.mikolasik.sk

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.