Na podujatie „Tvoja denná dávka dobrovoľníctva“ sa chystá aj Fórum života

Národné dobrovoľnícke centrum C.A.R.D.O. o.z. spolu s Nadáciou Pontis a Radou mládeže Slovenska organizuje 24. februára 2013 v popoludňajších hodinách v nákupnom centre Eurovea v Bratislave podujatie „Tvoja denná dávka dobrovoľníctva“ – jedinečnú akciu, pri ktorej sa nebude o dobrovoľníctve iba hovoriť, ale každý si môže nájsť tú svoju ponuku na dobrovoľnícku aktivitu, ktorá mu bude najviac vyhovovať. Práve tieto tri organizácie pripravujú pravidelné celoročné dobrovoľnícke podujatia pod názvom Dni dobrovoľníctva, Naše mesto, 72 hodín bez kompromisu.
Na podujatí budú zastúpené organizácie, ktoré budú reprezentovať ponuky pre dobrovoľnícke aktivity rôznych skupín verejnosti, chýbať nebude ani Fórum života o.z.

Podujatím chcú organizátori dokázať, že každá skupina obyvateľstva si vie nájsť dobrovoľnícku aktivitu vhodnú pre ňu. Platí to pre mladých ľudí aj seniorov, rodiny s deťmi, zamestnancov aj nezamestnaných, jednotlivcov. Kultúrny program a sprievodné podujatia budú v réžii Strednej umeleckej školy scénického výtvarníctva z Bratislavy. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne, pre mladých tanečné vystúpenia, pre skôr narodených zasa módna prehliadka. Nebude chýbať poradenstvo pre nezamestnaných ako získať aktivačný príspevok z Úradu práce a možnosť sa dozvedieť viac o tom, ako darovať až 3% dane z príjmu.

Všetci, ktorí sa podujatia zúčastnia a zaregistrujú sa na stránke www.dobrovolnictvo.sk, môžu súťažiť o atraktívne ceny: notebook, umelecká fotografia, nadštandardná preventívna zdravotná prehliadka, balíček ošetrenia pleti podľa vlastného výberu atď. Podujatia sa zúčastnia aj herci Zita Furková, Bibiana Ondrejková, Lukáš Latinák a Richard Stanke. Podujatie je venované propagácii dobrovoľníckych aktivít roka 2013 a budovaniu myšlienky dobrovoľníctva ako základu zdravej spoločnosti.

 

 

 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.