Na Slovensku štartuje už po druhý raz pro-life mobilizácia „40 dní za život“

“40 dní za život” je názov najväčšej medzinárodne koordinovanej pro-life mobilizácie, ktorá sa po druhýkrát v histórii uskutoční aj na Slovensku. Odštartuje na Popolcovú stredu (1. marca) a potrvá do 9. apríla 2017. Ľudia všetkých vierovyznaní sú pozvaní zapojiť sa do modlitieb, pôstu i všetkých sprievodných akcií. 

Najviditeľnejším vyjadrením podpory životu od počatia bude opäť pokojná modlitebná vigília, ktorá bude prebiehať priamo na mieste vykonávania interrupcií – pred budovou Nemocnice akademika Ladislava Dérera na bratislavských Kramároch. Počas celého trvania kampane sa dobrovoľníci budú modliť individuálne i v skupinkách v časovom intervale medzi ôsmou hodinou ráno a dvadsiatou hodinou večer. Modlitby budú obetované za každé počaté dieťa, všetky tehotné ženy v krízových situáciách, ako aj lekárov a zdravotníckych pracovníkov participujúcich na interrupciách.

Kampaň „40 dní za život“ sa začala ako jednorazová akcia v roku 2004 v mestečku Bryan/College Station v Texase, USA. Neskôr sa do tejto iniciatívy zapojilo mnoho ďalších miest. Prvú národne koordinovanú kampaň sa podarilo uskutočniť na jeseň 2007. Odvtedy sa projekt rozšíril do viac ako 35 krajín sveta a zapojilo sa doň už vyše 700.000 dobrovoľníkov. Na Slovensku, kedy sa po prvýkrát uskutočnila vlani v septembri, má kampaň aj vlastnú hymnu. Pieseň Blízko naspievali ako duet Janais s Petrom Bažíkom. Viac informácií je možné nájsť na www.40dnizazivot.sk.

Zdroj: TK KBS

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.