Tlačová správa: Na konferencii Vyber si život sa bude hovoriť aj o potratovej tabletke

(Bratislava, 21. september 2021) – V piatok 24. septembra 2021 sa uskutoční už 22. ročník konferencie Vyber si život. Prednášajúci budú tento rok hovoriť na tému: Farmácia a ochrana života

“Vnímame, že je potrebné hovoriť o dôstojnosti a ochrane života na úrovni farmácie. Témy ako potratová tabletka, výhrada vo svedomí, či postavenie lekárnika sú veľmi aktuálne, ale aj kontroverzné,” vysvetľuje Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života. 

Na konferenciu prijali pozvanie PharmDr. Ondrej Sukeľ, prezident Slovenskej lekárnickej komory, MUDr. Štefan Lukáč, ktorý pôsobí ako gynekológ na nemeckej klinike, morálny teológ ThLic. Ján Viglaš, ktorý predostrie problematiku výhrady vo svedomí. Záverečný vstup bude patriť PhDr. Silvii Pekarčíkovej, MPH, MHA a farmaceutke PharmDr. Jane Stankovičovej. 

Konferenciu bude možné sledovať ONLINE. Pre účastníkov konferencie bude možnosť diskutovať na dané témy prostredníctvom živého chatu. 

“Srdečne vás pozývame na túto konferenciu, ktorá má dlhoročnú tradíciu a chodia na ňu významní slovenskí a zahraniční proliferi. Minulý rok bola konferencia kvôli pandemickým opatreniam zrušená. Mala byť súčasťou kampane Deň počatého dieťaťa. Tento rok sme konferenciu presunuli na jesenný termín ako odštartovanie jesenej kampane Fóra života – Sviečka za nenarodené deti,” približuje Andrea Žiaková, PR manažérka Fóra života.

Link na všetky doterajšie konferencie Vyber si život nájdete tu: https://forumzivota.sk/konferencia-vyber-si-zivot/historia-medzinarodnych-konferencii-vyber-si-zivot/

Záštitu nad konferenciou prevzali poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann a predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. Konferenciu organizuje Fórum života, o.z.

 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.