Ochraňovať základné ľudské práva: Právo na život by malo byť prirodzeným poslaním každého z nás

Predstavujeme vám kandidátku do volieb do Európskeho parlamentu, Annu Andrejuvovú.

Anna nie je len političkou, ale aj vášnivou obhajkyňou práva na život. Jej odhodlanie a záväzok sú nákazlivé. Ak vás zaujíma, ako sa chce postaviť proti progresívnym návrhom v EÚ a ako plánuje zlepšiť situáciu tehotných žien na Slovensku, prečítajte si jej slová a inšpirujte sa ísť voliť a využiť svoj hlas k budovaniu lepšej Európy.

 

Pri ochrane života si musíme navzájom pomáhať.

Ochraňovať základné ľudské práva a teda základné právo – právo na život, by malo byť prirodzeným poslaním každého z nás. Bez ľudského života, žiadne ďalšie práva nemajú zmysel. Každý jeden človek má právo narodiť sa. Toto je ochrana základných ľudských práv – právo na život, ktoré majú spoločné členovia Fóra života, kresťanskí a konzervatívni politici.

Žiaľ, už aj dnes v Európe a na Slovensku sú politici, ktorí medzi základné ľudské právo chcú navrhnúť právo na zabitie. O to sú dôležitejšie aktivity, podpora, pomoc členov Fóra života, kresťanov a konzervatívcov v politike – ochraňovať ľudský život spoločne. Nielen slovami, ale aj skutkami. To, že tak spoločne konáme je dôležité nielen pre naše okolie a spoločnosť, ale aj pre našu podporu navzájom. Pomôcť si je tak prirodzené, ako je prirodzené ochraňovať slabších a tých, ktorí sa ešte nevedia brániť.

Som vďačná, že ako členka Fóra života mám možnosť prihovoriť sa podporovateľom, prispievateľom a členom Fóra života ako kandidátka do volieb do Európskeho parlamentu za hnutie Slovensko, Za ľudí.

Spravodlivosť, bezpečnosť, sloboda – sloboda vierovyznania a podpora rodín sú kľúčové pre lepší život ľudí na Slovensku a v Európe. V minulom volebnom období som v slovenskom parlamente presadzovala a navrhovala aj zákony, ktoré už dnes zlepšujú situáciu tehotných žien na Slovensku. Schválením „tehotenského“ sme zaviedli finančnú podporu mamičiek od 4. mesiaca tehotenstva. Výška tejto podpory je už dnes viac ako 300 eur k platu mamičky.

Táto podpora môže pomôcť vo všetkom, čo je spojené s tehotenstvom a bábätkom. Ochrana života je pre mňa mimoriadne dôležitá, a to nielen, pre klesajúcu demografickú krivku v našej krajine. Bez podpory života naša spoločnosť stráca v každej oblasti.

Európska únia vznikla ako spoločenstvo na kresťanskom základe a k týmto svojim koreňom by sa mala aj vrátiť. Dnes sa uberá smerom, ktorý si osobne neželám – veľa aktivizmu v progresívnych témach či byrokracie. Preto si myslím a rovnako aj hnutie Slovensko, že v kultúrno-etické otázky majú zostať v právomoci členských štátov EÚ. Som proti potratom a proti eutanázii, a tiež som proti tomu, aby boli zaradené do Charty základných práv EÚ.

V tejto súvislosti hnutie Slovensko predložilo návrh na doplnenie schôdze o Uznesenie NR SR, aby premiér aj vláda SR sa postavila proti tomuto progresívnemu návrhu v EÚ. Žiaľ, náš návrh nezískal dostatočnú podporu. Opäť sa o to v parlamente pokúsime na júnovej schôdzi. 

Verím, že po voľbách bude v europarlamente viac ľudí, ktorí rešpektujú hodnoty a národné krajiny, a to aj v oblastiach, kde nemáme rovnaký názor. V tomto chcem, tak ako doteraz obraňovať konzervatívne hodnoty aj v Európskom parlamente.

Vzájomná pomoc a spolupráca je dôležitá práve s organizáciami, ktoré podporujú ženy a matky v zložitých situáciách, tak ako to robí svojimi skutkami Fórum života – Poradňa Alexis, Centrum Feminy či Zachráňme životy. Som vďačná, že spolu, či už ako podporovateľ, prispievateľ alebo člen pomáhame meniť Slovensko k lepšiemu. Pri ochrane života si musíme navzájom pomáhať.

Ďakujem za váš hlas pre hnutie Slovensko, Za ľudí.

V sobotu spoločne rozhodneme o budúcnosti Slovenska v EÚ!

Čestne za vás na Slovensku aj v Bruseli!

 

Anna Andrejuvová, kandidátka do Európskeho parlamentu na kandidátnej listine koalícia Slovensko, Za ľudí č. 22

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.