Pochody za život 2013 v slovenských mestách

Prinášame vám informácie o pochodoch za život, ktoré sa budú konať v rôznych slovenských mestách pri príležitosti kampane 25. marec – Deň počatého dieťaťa. Údaje budeme priebežne aktualizovať a pozývame všetkých, ktorí takéto podujatie vo svojom meste organizujú, aby poslali informácie na mailovú adresu ela@www.forumzivota.sk, alebo kancelaria@www.forumzivota.sk.

Bratislava
Pochod za život v hlavnom meste SR sa chystá 16. marca o 15:00 hodine a bude mať formu manifestácie centrom mesta. Organizuje ho Spoločenstvo Ladislava Hanusa a Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku   Hlavným partnerom je Fórum života. Predbežná trasa je od Hviezdoslavovho námestia cez Michalskú bránu, Obchodnú ulicu do Medickej záhrady. Vítané sú transparenty, vlajky a ďalšie vizuálne i zvukové prostriedky vyjadrujúce myšlienku pochodu. Pochod by mal zakončiť vytvorením jednoduchej  a pravdepodobne dočasnej umeleckej inštalácie vyjadrujúcej úctu k nenarodeným a k životu.

Banská Bystrica
Občianske združenie Tóbi a katolícke farnosti mesta Banská Bystrica pod záštitou Biskupského úradu v Banskej Bystrici pozývajú v nedeľu 17. marca na Bystrický pochod za život. O 16:00 sa začne pobožnosť krížovej cesty nenarodeného dieťaťa na Kalvárii, o 17:00 povedie sprievod z Kalvárie cez Národnú ulicu na Námestie SNP, kde sú o 17:30 na programe modlitby pri mariánskom stĺpe. O 18:00 sa začne svätá omša v Katedrále sv. Františka Xaverského s priamym prenosom v Rádiu Lumen, ktorú bude celebrovať Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup.

Košice
V Košiciach sa 25. marca o 19:00 bude konať svätá omša v seminárnom kostole, spojená s tradičným mládežníckym pochodom Veľkého týždňa na košickú Kalváriu. Cestou budú vysokoškoláci niesť kríž v spojení s modlitbou ruženca. Na Kalvárii sa bude konať krížová cesta za záchranu počatých detí. Hlavným celebrantom svätej omše bude košický arcibiskup Mons. Bernard Bober.

Fórum života, 15. 2. 2013