Prevencia: Ako vzdelávame o krehkosti a ochrane života?

WORLD CAFÉ, webináre, workshopy a prednášky

ORGANIZUJEME KONFERENCIE VYBER SI ŽIVOT

Priestor pre konštruktívnu diskusiu

Medzinárodné populárno-vedecké konferencie Vyber si život organizujeme spolu s neziskovou organizáciou Áno pre život od roku 1998. Vytvárajú odborníkom, ľudskoprávnym aktivistom aj laikom priestor pre konštruktívnu diskusiu, zdieľanie skúseností a poznatkov a pre vzdelávanie v oblatiach bioetiky, medicíny, psychológie, práva, etiky, pedagogiky a ďalších odborov so zameraním na otázky ochrany života od počatia po prirodzenú smrť.

reflexia a pokrok

dialóg a spolupráca

nové poznatky

Konferencie Vyber si život

  • vyzývajú k reflexii nad dosiahnutým pokrokom pro-life organizácií a k premysleniu riešení budúcich výziev,
  • ponúkajú priestor pre vedenie konštruktívneho dialógu medzi účastníkmi konferencie z odbornej, politickej, cirkevnej aj laickej verejnosti s cieľom vymedziť kompetencie a úlohy,
  • sú vrcholom kampane Deň počatého dieťaťa,
  • sú sprevádzané slávnostným odovzdávaním Ceny Antona Neuwirtha,
  • prinášajú argumenty na súčasné problémy ochrany života a ohrozenia ľudskej dôstojnosti, ktoré sa opierajú o poznatky z bioetiky, medicíny, práva, psychológie a ďalších vedných disciplín.

2024

Ochrana Života: ľudské práva a povinnosti

Rečníčky a rečníci

Jozef Glasa, Dermot Kearney, Roger Kiska, Pablo Siegrist Ridruejo, Terézia Rončáková, Cyril Vasiľ, Ján Viglaš

Panelová diskusia: 25 rokov deklarácie práv počatého dieťaťa

Marián Čaučík, Marcela Dobešová, Martin Gazdík, Milan Lach, Jozef Mikloško, Terézia Rončáková, Radim Ucháč, Anna Verešová

2021

farmácia a ochrana života

Rečníčky a rečníci

Štefan Lukáč, Silvia Pekarčíková, Jana Stankovičová, Obdrej Sukeľ, Ján Viglaš

2019

ochrana života na všetkých úrovniach politiky

Rečníčky a rečníci

Dana Čahojová, Jozef Glasa, Erika Jurinová, Marica Pirošíková, Martin Píry, Branislav Škripek, Anna Verešová

2018

Výchova a vzdelávanie k ochrane života
a jeho zmyslu

Rečníčky a rečníci

Marián Bublinec, Luis Peral Guerra, Hanna Klaus, Pavol Hudák, Hrvoje Vargic, Martin Píry, Jana Trizuljaková, Eva Hanušovská, Zděnka Olejárová, Daniela Čarná, Ľudovít Gabriš, Katarína Valčová, Renáta Ocilková, Rút Šuleková, Lívia Halmkan

2017

60 rokov legalizácie potratov

Rečníčky a rečníci

Daniel Dian, Anna Záborská, Jozef Matulník, Karol Pastor, Miroslav Kratochvíl, Ján Ďačok, Marek Jurek, Paul Moynan, Ludmila Lázničková, Anna Siekelová, Ondrej Sukeľ, COnrado Giménez Agrela, Jozef Glasa, Martin Slosiarik

2016

Násilie a ľudská dôstojnosŤ

Rečníčky a rečníci

Shenan J. Boquet, Milan Lach, Anna Záborská, Michal Patarák, Anna Verešová, Janka Šípošová, Marica Pirošíková, Emil Turiak, Anton Frič, Maroš Čaučík

2015

Médiá a ohrozenie Ľudskej dôstojnosti

Rečníčky a rečníci

Cyril Vasiľ, Jozef Kováčik, Anna Záborská, Juraj Holdoš, Mária Raučinová, Rút Valašíková, František Valašík, Terézia Rončáková, Imrich Gazda, Ján Baránek

2014

Rodina A ľudské práva

Rečníčky a rečníci

Štefan Sečka, Anna Záborská, Gregor Puppinck, Marcela Dobešová, Veronika Remišová, Jana Jamborová, Anton Chromík

2013

Výchova detí v rodine

2012

ľudská dôstojnosť, staroba
a zomeranie

2011

zmyslom života je láska,
nie ideálne zdravie

Prvú konferenciu Vyber si život sme s neziskovou organizáciou Áno pre život organizovali už v roku 1998. Témy a rečníkov starších ročníkov konferencie Vyber si život môžete objaviť v našom archíve.

robíme Prieskumy verejnej mienky

o kultúrno-etických otázkach, aby sme vám rozumeli

Ako ľudsko-právne združenie pracujúce s témami každodenného života, ktoré sa týkajú nás všetkých, potrebujeme poznať svoju krajinu a postoje jej občanov, aby sme mohli efektívne budovať spoločnosť, v ktorej môže každý plnohodnotne žiť. Preto nás zaujíma váš názor a každých päť rokov si nechávame agentúrou Focus spracovať prieskum verejnej mienky o hodnotových otázkach.

Skúmame, čo si Slováci myslia o registrovaných partnerstvách, manželstvách a adopciách pre páry rovnakého pohlavia, o zákaze a dovolení interrupcií, umelom oplodnení, pokusoch na ľudských embryách, o eutanázii, ale aj o tom, ako chápu pojem pro-life. Vďaka tomu dokážeme efektívne vzdelávať a šíriť osvetu.

Slováci si neželajú manželstvá pre homosexuálov ani zakázať interrupcie

Prieskum verejnej mienky v roku 2024 ukázal, že Slováci sú v kultúrno-etických otázkach viac-menej konzistentní už 17 rokov. Registrované partnerstvá neprekážajú polovici Slovákov, s manželstvami nesúhlasia až dve tretiny a s adopciami až tri štvrtiny. Interrupcie sú pre väčšinu akceptovateľné, ak má žena vážny dôvod, pričom úplne by potraty zakázal len jeden z desiatich Slovákov. Umelé oplodnenie na Slovensku vnímame pozitívne, pokusy na umelých embryách nás rozdelili do dvoch rovnako veľkých táborov zástancov a odporcov a v eutanázii väčšina Slovákov nevidí zásadný problém a umožnili by ju najmä pre ťažko chorých pacientov. 

Detilané výsledky prieskumu verejnej mienky ku kultúrno-etickým otázkam z roku 2024 si môžete pozrieť v našej tlačovej správe.

V roku 2024 sme prieskum realizovali už po piatykrát. Úplne prvý raz sme verejnú mienku Slovákov skúmali v roku 2011. Ak vás zaujímajú kompletné výsledky prieskumov Fóra života o postojoch Slovákov ku kultúrno-etickým otázkam priamo od agentúry Focus, preskúmať ich môžete v našom archíve.

DISKUSIE WORLD CAFÉ, webináre, workshopy a prednášky

o krehkých témach života

Vzdelávame o krehkých témach života vo všetkych jeho fázach v každom kúte Slovenska osobne aj online. Navyše prostredníctvom metódy World Café zbierame dáta, aby sme boli pripravení hájiť hodnoty ochrany života od počatia po prirodzenú smrť aj v dobe čeliacej krízam, neistotám a rýchlemu pokroku technológií, ktorý prináša riziká svojho druhu.

o násilí aj pro-life výzvach

diskusie world café

Metódou World Café sa snažíme zbierať dáta prostredníctvom štrukturovaných skupinových rozhovorov. Diskutovali sme s odborníkmi aj zástupcami širšej verejnosti o novodobých fenoménoch násilia aj možnom smerovaní pro-life v komplikovanej dobe, aby sme boli schopní adaptovať sa na rýchlo sa meniacu dobu a mohli byť úspešnejší v dosahovaní svojich cieľov.

Novodobé fenomény násilia a ich prevencia

Diskutujeme s odborníkmi v rôznych krajoch, aby sme správne analyzovali novodobé fenomény násilia, boli schopní efektívnejšie im predchádzať, eliminovať ich a rýchlo a účelne poskytovať pomoc obetiam. Cieľom je diagnostikovať problémy a vymedziť aspekty pôsobiace vo vnútronom a vonkajšom prostredí existencie fenoménu, a to s ohľadom na krízu spojenú s pandémiou, vojnou na Ukrajine, hospodárskou krízou, rozpadom a krízou rodín, technologickým pokrokom (sociálne siete, umelá inteligencia), krízou identity a stratou hodnôt.

World Café na tému násilia sme realizovali v:

 

25.11.2022
Žilinskom kraji
23.03.2023
Nitrianskom kraji

Zapojte sa do našich World Café aj vy a spravte svoj kraj bezpečnejším

Aby sme mohli efektívne predchádzať novodobým formám násilia, musíme ich najskôr spoznať, preskúmať a diagnostikovať. Potom spoločne dokážeme vytvárať systémové riešenia a projekty, ktoré účinne eliminujú násilie a budujú bezpečnejší svet pre všetkých.

Ak chcete zrealizovaliť World Café s odborníkmi aj vo vašom kraji, napíšte nám na kancelaria@forumzivota.sk

Témy world café

  • Domáce a partnerské násilie
  • Inštitucionálne násilie
  • Násilie na pracovisku
  • Násilie na ženách
  • Sexuálne násilie a sexizmus
  • Extrémizmus a nenávistné prejavy
  • Kyberšikana a násilie na sociálnych sieťach
  • Násilie na deťoch

Dáta a výsledky

Report zo stretnutí v žilinskom a nitrianskom kraji pripravujeme.

Partneri world café

  • Žilinský samosprávny kraj
  • Nitriansky samosprávny kraj
  • Inštitút pre výskum práce a rodiny
  • Ministerstvo vnútra SR – odbor prevencie kriminality
  • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
  • Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

ochrana ľudského života v strete štyroch globálnych problémov

V dobe, ktorú žijeme, čelíme rôznym prekvapivým výzvam s neblahými dôsledkami na život. Naraz sa v nej stretli a spojili štyri vážne globálne problémy: kríza po pandémii, vojna na Ukrajine, klimatická zmena a kultúrne boje a nezhody rôznych názorových skupín. Všetky štyri zasahujú naše životy, rodiny, spoločnosť aj samotného človeka, jeho mentálne a fyzické zdravie a dôstojnosť. Nikto dnes nevie povedať, ako presne a s akým dopadom ovplyvnia našu spoločnosť v budúcnosti.

Vo Fóre života chceme byť pripravení a vytvoriť účinnú stratégiu, ako chrániť život a jeho hodnotu v úskaliach dnešnej doby. Chceme počuť vaše skúsenosti, príbehy, nápady a názory, preto organizujeme stretnutia, na ktorých môžeme dopad a vplyv globálnych problémov s vami prediskutovať.

World Café na tému ochrany života v komplikovanej dobe sme realizovali v:
29.09.2022
Košiciach
05.10.2022
Žiline
23.03.2023
Nitrianskom kraji

ZAPOJTE SA DO Hľadania riešení, aby sme zmiernili nepriaznivé dopady problémov dneška

Veríme, že plodná diskusia prinesie návrhy ako eliminovať ohrozenia náročnej doby vytvárajúcej riziká a výzvy, na ktoré nevieme hneď správne reagovať. Chceme vás počúvať, aby sme mohli zaujať správny postoj, jednak smerom dovnútra k svojim členom, aj navonok smerom k sekulárnej spoločnosti.

Ak chcete zrealizovaliť World Café o ochrane života v komplikovanej dobe aj vo vašej komunite, napíšte nám na kancelaria@forumzivota.sk

o krehkých témach Života vo všetkých kútoch slovenska

webináre, workshopy a prednášky

Keďže sa krehké témy týkajú života každého človeka, snažíme sa vzdelávanie a diskusie o nich dostať do čo najväčšej blízkosti vašich domovov, preto organizujeme semináre, prednášky a workshopy vo všetkých krajoch Slovenska alebo online. Škála tém, ktorým sa venujeme je skutočne široká – od neplánovaného tehotenstva, prenatálneho vývinu, materstva, cez násilie, zdravotné postihnutia, bezdomovectvo, závislosti až po dobrovoľníctvo, komunikáciu, vzťahy, paliatívnu staroslivosť a ďalšie zaujímavé témy.

webináre a prednášky

23.03.2023
Neplánované dieťa a čo ďalej?
psychologička Zuzana Straková

22.03.2023
Bioetika pre všetkých. Aká je hodnota ľudského života?
bioetička Pavla Bicianová
bioetik Jozef Glasa

03.08.2022
Materstvo, ľudská dôstojnosť a hodnota (pre rómske ženy zo Sigordu)
Andrea Žiaková

28.06.2021
Surogátne materstvo. Obchod s ľuďmi či pomoc neplodným?
právnička Silvia Miškovičová
teológ Martin Koleják

29.04.2021
Prvých 1000 dní života. Ako sa utvára náš emocionálny a sociálny život?
psychologička Daniela Husovská

24.03.2021

Nečakané tehotenstvo v mojom okolí
poradkyňa Poradne Alexis Anna Vnučáková

MONTESSORI ŠKOLENIE PRE RÓMKY

05.06.2022
pedagogička a lektorka Montessori pedagogiky Mária Heveriová

Rómskej komunite sa venuje naša dlhoročná spolupracovníčka Ivana Németová, ktorá v lete 2022 rozbehla v prešovskom kraji projekt Fóra života, Montessori dielničky. Počas práce s deťmi šírila o montessori metóde osvetu aj medzi rómskymi matkami a rozhodla sa sprostredkovať im vzdelávanie v podobe 10-mesačného školenia montessori pedagogiky. Projekt sa čoskoro osamostatnil a viac sa o ňom dočítate medzi projektmi konkrétnej pomoci.

podporte našu snahu vzdelávať o krehkých témach života

workshopy

10.03.2020
Hlavné aspekty násilia na ženách (Pezinok)
Zuzana Ševčíková

02.03.2020
Starostlivosť o zomierajúcich v zdravotníckych zariadeniach a zariadeniach sociálnych
služieb – hospicová filozofia (Trnava)
Patricia Dobríková

06.02.2020
Obete násilia (Ružomberok)
Silvia Miškovičová

05.02.2020
Ako komunikovať s rešpektom v záťažových situáciách (Nitra)
Silvia Lidajová

28.01.2020
Hospicová a paliatívna starostlivosť (Trenčín)
Patricia Dobríková a Magdaléna Veselská

11.01.2022 a 22.01.2020
Poradenstvo a sprevádzanie v manželských krízach (Košice)
Mária Kucharčík

10.12.2019
Špecifiká poskytovania sociálnych služieb pre ľudí s Alzheimerovou chorobou (Banská Bystrica)
Erika Sučanská

10.12.2019
Závislosti (Žilina) Gabriela Podolanová

04.03.2020
Zdravotné postihnutia (Žilina)
Iveta Ďurišová

11.02.2020
Dobrovoľníctvo v sociálnych a zdravotníckych službách (Banská Bystrica)
Silvia Cochová

05.02.2020
Ukončovanie bezdomovectva (Spišská Nová Ves)
Pavol Vilček

30.01.2020
Etika v sociálnych a zdravotníckych službách (Trenčín)
Jana Trizuljaková a Eva Grey

20.01.2020
Quo vadis mládež trnavského kraja? (Trnava)
Zuzana Ševčíková

28.01.2020
Novodobé nástrahy internetu a digitálnych médií (Košice)
Lýdia Lešková

10.12.2019
Žijú medzi nami – materiálne, etnické a sociálne rozmery chudoby (Nitra)
Pavol Ščasný

04.12.2019
Dobrovoľníctvo ako príležitosť (Trenčín)
Zuzana Ševčíková

celoročné prednášky

v rokoch 2019 – 2022

riaditeľka Centra konkrétnej pomoci Femina v Leviciach Anna Siekelová
– Úcta k životu začína úctou k plodnosti
– Ochrana života a bio životný štýl

psychologička Petra Badaniová
– Zaľúbenosť, láska, sex a iné
– Úskalia neplánovaného tehotenstva

farmaceutka a teologička Mária Raučinová
– Feminizmus a kresťanstvo
– Rodová agenda na Slovensku
– Teológia vzťahu muža a ženy
– Globálna etika

Workshopy pre študentov stredných škôl

v rokoch 2019 – 2022

Lívia Halmkan Smiešna z Tlakového hrnca
– Ako ukázať empatiu?
– Interrupcia alebo dieťa?
– Pro-life rétorika
– Pornografia
– Manželstvo alebo spolužitie

podporte našu snahu scitlivovať spoločnosť na krehkosť každého života.

naše dokumentárne filmy

o manželstvách z tlakového hrnca, downovom syndróme aj projekte zachráňme životy

Natočili sme tri dokumentárne filmy – o manželstve a prekonávaní jeho kríz, o dôležitosti a výnimočnosti ľudí s Downovým syndrómom aj o našom projekte konkrétnej pomoci matkám s deťmi Zachráňme životy.

O štastných koncoch manželských kríz

manželstvá z tlakového hrnca

Nie je škoda, že príbehy o prekonaní manželských kríz a odpustení nepočúvame často? Pritom sú najväčšou inšpiráciou pre tých, ktorí ešte nechcú prestať o svoje manželstvo bojovať. A aj pre tých, ktorí už stratili všetku silu bojovať.

Dokumentárny film Fóra života Manželstvá z tlakového hrnca približuje príbehy obyčajných manželov zo Slovenska aj sveta, ktorí odvážne hovoria o tom, ako prekonali ťažkú manželskú krízu a ako ich skúška zblížila. Započúvajte sa do príbehov manželstiev, ktoré čelili nevere, depresii, závislostiam na porne či príchodu nemanželského dieťaťa do rodiny. Bonusom je rozprávanie ženy, ktorá žije v „otvorenom“ manželstve.

Film bol na Youtube zverejnený len nedávno, užite si ho.

lívia Halkman Smiešna

režíserka filmu Manželstvá z tlakového hrnca

Pred niekoľkými rokmi som sa sama ocitla v bode, kedy sa mi zdalo nemysliteľné, ba priam škodlivé, aby som naďalej zostala vo vlastnom manželstve. Vždy, keď som sa rozhodla odísť, spomenula som si na príbeh jednej dvojice.

Obaja mali mimomanželské vzťahy, ktoré pred sebou tajili. Tajomstvo ale prasklo, keď ona otehotnela s ich najlepším kamarátom. Parádny scenár na rozvod, nie?

Aj im sa vtedy zdalo, že je čas rozísť sa. No spravili čosi iné, čo ma udivovalo, vyrušovalo a fascinovalo zároveň. Rozhodli sa, že ukončia svoje aféry a dieťa vychovajú spolu.

Toto dieťa má dnes takmer 40 rokov a je mojím blízkym priateľom… Tam to ale nekončí. Títo manželia dnes žijú v manželstve, ktoré by sme im mnohí mohli závidieť. Svoje zlyhanie dokázali pretaviť tak, že dnes pomáhajú iným manželským párom, ktorým sa zdá, že nastal čas rozísť sa.

Ja som vo svojom manželstve napokon ostala. Myslím si, že jedna z vecí, ktorá ma zastavila v balení kufrov, bolo vedomie, že ak to dokázali oni a ešte k tomu s takým výsledkom, tak sa o to pokúsim aj ja, aj keby to malo byť menej dokonalé.

Dokonalé príbehy nedokonalých manželstiev

Autorka filmu Lívia Halmkan Smiešna z Tlakového hrnca sa v debatách na stredných školách často stretávala s názorom študentov a študentiek, že ak vo vzťahu nastane kríza, je poškodený, treba ho ukončiť a nájsť si nového partnera.

Prekvapilo ju to a začala sa sama seba pýtať, či je to naozaj tak… Kedy treba snahu o obnovu manželstva vzdať? A ako vlastne pristupujú reálne manželské páry ku krízam?

Tieto otázky ju doviedli k vytvoreniu anonymného dotazníku, na ktorý odpovedalo dvesto respondentov. Väčšina z nich uviedla, že prekonali manželskú krízu a takmer všetci uviedli, že po nej bol ich vzťah ešte pevnejší.

A tak sa Lívia s Máriou a Stanom Piatrikovcami rozhodli natočiť film o dokonalých príbehoch nedokonalých manželstiev.

Film sme primárne točili pre stredoškolákov a Lívia ho premieta počas svojich aktivít na školách. Odporúčame ho však všetkým, slobodným, chystajúcim sa na manželstvo, novomanželom aj tým už životom ostrieľaným partnerom.

O Lívii ste mohli čítať na:

tlakový hrniec

Tlakový hrniec ako výchovno-vzdelávací program vznikol pod krídlami Fóra života v roku 2018 a v roku 2020 sa osamostatnil.

Organizácia vzdeláva a vedie stredoškolákov ku kritickému mysleniu, schopnosti efektívne komunikovať a vidieť svoj život v širšom kontexte.

Ukazuje im, ako budovať hodnotné, bezpečné a trvalé vzťahy, v ktorých môžu rozvíjať seba aj svojho partnera/partnerku. Na stredných školách tiež hovorí o závislosti, dôsledkoch pornografie, nevere, neschopnosti komunikovať, o neplánovanom tehotenstve, sexuálnej výchove a intimite, aby mladí dokázali predchádzať neželaným životným situáciám či násiliu.

o mieste ľudí s downovým syndrómom v našej spoločnosti

trizómia 21 gén pre lásku

Krátky dokumentárny film o Jurajovi s Downovým syndrómom ukazuje, akí dôležití a výnimoční sú aj ľudia, ktorí sa narodili “iní”. Najmä však vykresľuje, že keď sú im vytvorené správne podmienky, aj oni dokážu viesť plnohodnotný život. Tomu mnohí neveria a práve detí s Downovým syndrómom tvoria najväčšie percento interrupcií zo zdravotných dôvodov, a to aj po 12. týždni tehotenstva.

Zadívajte sa s nami do doobedia šikovného Juraja, ktorý pracuje ako čašník v kaviarni Radnička v Bratislave. Jeho zábery sú navyše sprevádzané slovami lekárky a Jurajovej mamy profesorky Márie Šustrovej, ktorá sa problematike Downovho syndrómu venuje už viac ako 45 rokov, a slovami zakladateľky občianskeho združenia Inklúzia Viery Záhorcovej.

gén pre lásku?

Krátky dokumentárny film Trizómia 21 Gén pre lásku vznikol v rámci kampane Deň počatého dieťaťa 2023. Cieľom filmu bolo a stále je ukázať svetu, že aj ľudia s Downovým syndrómom majú miesto v našej spoločnosti.

Hoci vyzerajú inak, rozprávajú inak, milujú rovnako, a možno dokonca viac. Vďaka chromozómu navyše majú aj mnoho génov navyše, ktoré bežný človek nemá. Profesorka Mária Šustrová hovorí, že hoci sa už pred desiatimi rokmi preskúmal celý genotyp chromozómu 21, dodnes si niektoré veci nevieme vysvetliť. Napríklad to, že ľudia s Downovým syndrómom zrejme majú aj špeciálny gén pre lásku, pretože sú výnimočne dobrosrdečné, láskavé a milujúce duše.

Nahradiť im rodinu, na ktorú sa môžu spoľahnúť

o projekte zachráňme životy

Film o našom projekte Zachráňme životy približuje unikátny darcovský systém pomoci tehotným ženám, matkám a ich deťom, keď sa ocitnú v ťažkej životnej situácii. Ako projekt vznikol, ako pomáha aj svedectvá príjemkyň pomoci, môžeme spoznať cez perspektívy rôznych aktérov – od tvorcov prvotnej myšlienky, cez programátora, webdizajnéra až po koordinátorku projektu a poskytovateľov pomoci. Perlami filmu sú najmä krátke, no nesmierne silné výpovede žien, ktorým projekt pomohol, a ktoré môžete preskúmať nižšie.

Zachráňme životy

Unikátny darcovský systém projektu Zachráňme životy prepája tých, ktorí pomoc potrebujú, s tými, ktorí chcú a dokážu pomôcť. Poskytuje matkám zaskočeným neplánovaným alebo nechceným tehotenstvom možnosť nechať si svoje dieťa.

Ženy sú do projektu zaradené na jeden rok, počas ktorých dostávajú pravidelný finančný príspevok a materiálnu a inú pomoc v podobe ubytovania, poradenstva, jedla, drogérie a ďalších nevyhnutností. Darca alebo darkyňa sa navyše môžu sami rozhodnuť, ktorej konkrétnej príjemkyni pomoci budú finančne prispievať.

Projekt už zachránil viac ako 230 detičiek a pomohol viac ako 240 ženám.

veľké fakty o malom človeku

hra neviditeľný človek

Edukatívna pomôcka Neviditeľný človek je informačne nabitá, zábavná, fascinujúca hra o samom začiatku života človeka, v ktorej sa dozvieme, čo sa s nami dialo ešte predtým, ako sme sa prvýkrát nadýchli. Obsahuje 7 veľkých kariet, ktoré vyobrazujú reálnu veľkosť a vzhľad bábätka v jeho kľúčových fázach prenatálneho vývinu, a 28 malých kariet nesúcich rôzne zaujímavé informácie, ktoré následne k veľkým kartám priraďujeme.

NIELEN PRE DETI

Hrateľnosť Neviditeľného človeka je veľmi jednoduchá. Hrou sa zabavia a o vedomosti obohatia všetky vekové kategórie, od najmenších detí počas rodinných herných večerov, cez školákov na hodinách biológie až po dospelých a seniorov. Všetci sme raz boli neviditeľní ľudia a verte nám, že zistiť, ako sme sa fascinujúco pod srdcom svojich mám vyvinuli, je skutočne očarujúci pocit.

pridajte sa k Priateľom fóra života

Chcete zostať v spojení s Fórom života? Odoberajte náš Pravidelný newsletter,
kde informujeme o svojej činnosti, aktivitách, kampaniach, cieľoch.

S ním vám neuniknú žiadne novinky.

NA HRANE bioETIKY

Zaujímate sa o kultúrno-etické témy? Odoberajte náš newsletter Správy zo sveta bioetiky, v ktorom prináša bioetička Pavla Bicianová na týždennej báze súhrn bioetických správ.

Viac o bioetike nájdete na podstránke Zo sveta bioetiky.

krehké témy pokojne a citlivo

Zaujímate sa o témy krehkého života? Odoberajte náš newsletter Otvorení dialógu, kde nájdete, čo pre nás znamená pro-life, vysvetľujeme postoje Fóra života a pozývame vás k diskusii.

Viac o témach krehkého života nájdete na podstránke Otvorení dialógu.

aktuality

scitlivujte s nami spoločnosť

Snívate ako my o spoločnosti…

…ktorá chráni každý ľudský život a jeho dôstojnosť?
…v ktorej si žena nebude musieť vyberať medzi dieťaťom a sebou, ale bude môcť jednoducho skĺbiť obe?
…ktorá si váži každého človeka nehľadiac na jeho výkon, hendikep, farbu pleti, vek, národnosť…

Pridajte sa k nám a pomôžte nám budovať spoločnosť, v ktorej všetci, vrátane tých krehkých a zraniteľných, môžu napĺňať svoj potenciál a plnohodnotne žiť.

chcem zapojiť svoje ruky

Priložte ruku k dielu a staňte sa naším dobrovoľníkom alebo spolupracovníkom. Napíšte nám na kancelaria@forumzivota.sk

Pridajte sa medzi našich pravidelných donorov, vďaka ktorým dokážeme plniť svoju misiu.

Kam idú vaše dary?

Zistite, ako konkrétne pomáhame a zviditeľňujeme krehké neviditeľné a priehľadané životy.

fórum života v médiách

Šéfka Fóra života Marcela Dobešová: Pro-life hnutie sa zúžilo len na tému zákazu potratov, nevidíme v tom cestu

100 ROKOV OD LEGALIZÁCIE UMELÝCH POTRATOV

Reportáž: Ženy potrebujú prijatie

Mediálny súdny proces alebo ako to skutočne bolo s “odklepnutými” dotáciami

Slová „byť za život“ sa zúžili len na to „byť proti potratom“ a „byť za rodinu“ znamená „byť proti LGBTI+

Záborská nerozhoduje o tom, kto dostane dotácie, ohradzuje sa Fórum života voči vyjadreniam Bittó Cigánikovej

Verejnoprávny slovenský rozhlas

Interrupčná tabletka u nás naďalej nebude dostupná

organizácie, ktoré sme zriadili, v médiách

Lívia Halmkan: Väčšina detí nevyhľadáva porno pre sexuálne pnutie, ale pre nedostatok lásky, osamelosť, stres a nudu