Ohliadnutie za Večerom milosrdenstva v Trnave, dnes večer pozývame do Bratislavy

Máme za sebou druhý z Večerov milosrdenstva v rámci kampane Sviečka za nenarodené deti 2017. Vo štvrtok večer sme sa zišli s niekoľkými stovkami veriacich v Trnave, aby sme chválili Pána a modlili sa za ochranu ľudského života od počatia.  Svätú omšu celebrovali o. Stanislav Žlnay spolu s o. Františkom Fedorišinom, farárom gréckokatolíckej farnosti v Trnave, ktorý v homílii povzbudil ľudí k vďačnosti za dar života. Dostali sme život ako dar, nezaslúžený dar. Boh je ten štedrý darca,ktorý nám ho daroval. A čo mu my môžeme dať? Vzdajme mu úctu. K úcte učíme deti, aby ju dávali najavo starým rodičom, učiteľom, ale učme sa aj my vzdať Bohu úctu za dar života,“ odznelo v homílii.
 
 
Počas celého programu bola možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia u trnavského dekana prof. Stanislava Vojtka. Po skončení svätej omše nasledovala adorácia  a po nej chvály. Braňo Letko z Lámačských chvál povzbudil prítomných k dôvere v Boha, pretože On „má riešenia aj tam kde my už nevidíme cestu“. Na záver sa prítomným prihovorila členka predsedníctva Fóra života Anna Verešová, poďakovala sa všetkým za účasť a povzbudila ľudí, aby boli vždy poruke, keď niekto potrebuje pomoc. „Vždy sa nájde riešenie, aby počatý život dostal šancu narodiť sa,“ povedala a spomenula, že konkrétnu pomoc v tomto smere poskytujú projekty Fóra života, ako Poradňa Alexis, poradenské centrum Femina v Leviciach, či projekt Zachráňme životy.
 
Dnes večer (20. októbra) pozývame spolu s Radou KBS pre rodinu a Lámačskými chválami na Večer milosrdenstva do Kostola sv. Štefana (kapucíni) v Bratislave, začíname o 18:00 hodine 🙂
 
A tu sú pozvánky aj do Žiliny a do Košíc:

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.