Vietnam : Pripravuje sa zákon o registrovaných partnerstvách

Socialistická republika na pobreží Juhočínskeho mora sa môže stať prvým ázijským štátom, ktorý uzákoní registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia.
Návrh zákona, ktorým sa umožní uzatvorenie legálneho zväzku medzi osobami rovnakého pohlavia, pričom tie budú oprávnené aj k dedeniu a adopcií detí, predstavil vietnamský minister spravodlivosti Ha Hung Cuong.
Konštatoval, že počet homosexuálov v krajine dosiahol tisícky ľudí, preto je nutné zaoberať sa ich postavením z právneho hľadiska, aby mohli okrem iného zdieľať vlastníctvo.
Druhou stranou mince je však výrazné porušovanie základných ľudských práv v mnohých oblastiach v krajine, okrem iného aj zásadné obmedzovanie náboženskej slobody a slobody prejavu spojené s prenasledovaním a tvrdými perzekúciami. Na pozadí týchto faktov vyznievajú reči o boji za ľudské práva prostredníctvom priznania možnosti legálneho zväzku a ďalších výhod pre partnerov rovnakého pohlavia ako maximálne absurdné a účelové.
Homosexualita bola navyše v nedávnej minulosti v krajine kvalifikovaná ako sociálne zlo, podobne ako napríklad prostitúcia alebo drogová závislosť. 


Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.