Česká republika : Zástupcovia prorodinných organizácii odsudzujú účasť veľvyslanectva USA na nedávnom pochode Gay pride

18. augusta sa uskutočnil v metropole Česka ďalší ročník „pochodu hrdosti gayov, lesieb, transsexuálov a bisexuálov pod názvom Gay pride“. Zúčastnili sa ho aj zástupcovia veľvyslanectva Spojených štátov amerických v ČR.
Desiatky prorodinných organizácii vyjadrili hlkboké znepokojenie nad angažovaním sa týchto diplomatov v podujatí a v snahe upozorniť na problém zorganizovali petíciu.
Okrem iného upozorňovali na agresívnu zahraničnú politiku Washingtonu pri podpore a presadzovaní požiadaviek homosexuálnych hnutí na celom svete, ako aj laxný postoj administratívy prezidenta Barracka Obamu k ochrane manželstva a posilneniu postavenia tradičnej rodiny.
Rovnako zdôraznili, že OSN v žiadnom dokumente nepripúšťa homosexuálne manželstvo, keďže je všade definované ako zväzok muža a ženy.
Petíciu podporili aj mnohé zahraničné organizácie, medzi nimi napríklad Human Life International, Population Research Institute, Latin American Alliance for the Family, španielska organizácia Hazte Oir ako aj zástupcovia Ruskej pravoslávnej cirkvi.
Medzinárodná snaha bola nadviazaním na minuloročný protest proti účasti amerických diplomatov na pochode Gay Pride v Lotyšsku.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.