Ústavná ochrana manželstva nie je podľa SMER-u priorita

Ústavné zakotvenie manželstva ako jedinečného zväzku muža a ženy nie je pre Smer-SD podľa podpredsedu strany Mareka Maďariča prioritou, s ktorou sa v strane prebúdzajú a zaspávajú. Na druhej strane si však vie predstaviť, že takýto návrh podporí dostatok poslancov Smeru-SD, aby takáto zmena v ústave prešla. Ako povedal Maďarič pre agentúru SITA, v tejto chvíli Smeru-SD postačuje ako je manželstvo zakotvené v súčasnej legislatíve. „Necítime ako životnú potrebu, dávať to do ústavy,” povedal.

Smer-SD je podľa Maďariča však ochotný o tejto téme rokovať. „V našom klube by sa našiel dostatočný počet poslancov, ktorí by to vedeli podporiť, ale potom sa nám nesmie stať, že odpoveďou na takéto naše pripojenie sa k tomu bude to, že o dva roky sa KDH opäť spojí s nejakými liberálmi, alebo že KDH v druhom kole prezidentských volieb podporí kandidáta, ktorý sa stavia za registrované partnerstvo. Musí to byť pochopené aj u nás ako nejaké rozhodnutie,” vyhlásil Maďarič.

Návrh na ústavné ukotvenie manželstva by mali podať do parlamentu poslanci do 24. februára. Návrh zatiaľ podporilo 40 poslancov zo všetkých strán s výnimkou Smeru-SD svojím podpisom. Návrh podpísali všetci poslanci za KDH, väčšina poslancov za Most-Híd, OĽaNO, SDKÚ-DS a dvaja nezaradení poslanci.

Kresťanskí demokrati prišli s návrhom doplniť slovenskú ústavu o definíciu manželstva ako jedinečného zväzku jedného muža a jednej ženy. Na marcovej parlamentnej schôdzi predložia návrh ústavného zákona, podľa ktorého Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. „Ide o krátke a precízne výstižné vety, ktoré sú prevzaté z platného zákona o rodine, prijatého v roku 2005,“ uviedol predseda KDH Ján Figeľ.

Zdroj: www.webnoviny.sk

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.