Spomienky na Máriu Pecíkovú – prezentácia knihy Evy Trizuljakovej

Akademická maliarka Eva Trizuljaková, ktorá je tiež známa svojou literárnou tvorbou, predstaví počas derniéry výstavy Znamenie ženy 29. februára 2016 v Dome QUO VADIS v Bratislave svoju najnovšiu knihu Spomienky na Máriu Pecíkovú. Knihu vydalo vydavateľstvo Zingprint a ide o druhé, prepracované vydanie životopisu profesorky Márie Pecíkovej. Knihu uvedie redaktorka Mária Majerníková, osobnosť profesorky Márie Pecíkovej a jej vplyv na rozvoj katolíckeho ženského hnutia na Slovensku predstaví Mária Raučinová.

Hosťom podujatia bude Marián Kubeš, ktorý predstaví zhudobnené básne tvorcov Katolíckej moderny, a krátke úryvky z prezentovanej knihy prednesie Stanislav Dzurjanin. Prezentácia knihy sa koná pod záštitou Katolíckeho hnutia žien Slovenska, ktoré združuje viac ako 50 000 žien z viacerých katolíckych ženských organizácií a ženských rehoľných rádov podporujúcich život, rodinu, vzdelanie a dôležité morálne a duchovné hodnoty.

Benefičná výstava textilných koláží akademickej maliarky Evy Trizuljakovej (1926) s názvom Znamenie ženy v Dome Quo Vadis na Veternej 1 v Bratislave sa končí 29. februára 2016 o 17.00 derniérou. Výstava má benefičné zameranie a výťažok z predaja umeleckých diel bude v plnom rozsahu venovaný na podporu projektov Poradne Alexis, ktorá pomáha dievčatám a ženám v zložitých životných situáciách spojených s neplánovaným tehotenstvom. Takže ešte do pondelka si môžete zaobstarať krásne umelecké dielko a prispieť na dobrú vec.

 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.