Femina otvorená na pomoc ženám v ťažkých životných situáciach

Na prvú adventnú nedeľu 27.11.2016 otvorilo Fórum života kontaktno-informačné centrum Femina v Leviciach. Vo večerných hodinách otvorili jej priestory predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová, koordinátorka centra Anna Siekelová spoločne s vdp. pánom Andrejom Karcagim, ktorý požehnal nielen priestory, ale následne v pastoračnom centre na Rybníkoch posvätil aj dobrovoľníkov do služby.

Komu bude Femina pomáhať, približuje Anna Siekelová: „Je určená tým najohrozenejším ženám, ktoré sa ocitnú v nečakanom tehotenstve, ženám týraným a zneužívaným. Toto centrum bude informačno-kontaktné. To znamená, že ženám sa poskytne kontakt na odbornú pomoc. Vo Fóre života sme sa rozhodli urobiť konkrétny krok pomoci žene, ktorá sa ocitne v nečakanom tehotenstve, a to práve v regióne, kde je to najpotrebnejšie. Bola to myšlienka našej predsedníčky Marcely Dobešovej, ktorá nás do toho povzbudila a poverila ma, aby som toto informačno-kontaktné centrum rozbehla.“

Fórum života zaškolilo šesť dobrovoľníkov, ktorí budú pre ženy k dispozícii priamo v kontaktno-informačnom centre, budú pracovať diskrétne, ale ak by sa žena bála či hanbila, môže sa ozvať telefonicky alebo mailom. Aj takýmto spôsobom jej bude poskytnutá pomoc.

Femina sa nachádza pri bočnom vchode do budovy levickej polikliniky. Otvorené je každý pracovný deň 7.30-12.00 hod. Aj mimo tohto času sú jeho pracovníci dostupní na tel.čísle 0903 983 983 alebo na emaile: femina@forumzivota.sk.

Fotogaléria z otvorenia priestorov Feminy TU.

Autor: Mária Froncová

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.