Pozývame na Púť k sv. Gianne Beretta Mollovej

Farnosť Rajecké Teplice spolu s neziskovou organizáciou Áno pre život vás pozývajú na Púť k sv. Gianne Beretta Mollovej, ktorá sa bude konať v dňoch 29. – 30. apríla 2017 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach.

Program začína v sobotu 29. apríla o 18,00 slávnostnou svätou omšou, ktorú bude celebrovať Mgr. Dušan Škurla, koordinátor Úradu pre apoštolát ochrany života Košickej arcidiecézy. Sv. omšu bude sprevádzať známa gospelová kapela Lámačské chvály. Po sv. omši bude nasledovať adorácia pred Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou, ktorú otvoria Lámačské chvály.

V nedeľu 30. apríla bude slávnostnú sv. omšu o 9,30 hod. celebrovať Mgr. Ľudovít Gabriš, kaplán Farnosti Dobrého Pastiera, Žilina – Solinky.

Po sv. omšiach sa uskutoční požehnanie mamičiek v požehnanom stave. Pútnici majú taktiež možnosť uctenia relikvií sv. Gianny.

Všetkých Vás srdečne pozývame!

Talianska lekárka Gianna B. Molla bola v roku 2004 vyhlásená za svätú. Svoj život obetovala z lásky k svojmu nenarodenému dieťaťu. Je príkladom dnešnej doby vo svojej zbožnosti, v poslaní manželky, matky, lekárky i aktívnej členky katolíckej cirkvi. Na Slovensku ju poznáme ako patrónku a ochrankyňu života a rodiny. V roku 2005 bola v kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach posvätená kaplnka, v ktorej sa nachádzajú jej relikvie. Od roku 2006, pri príležitosti ukončenia jej pozemského života, sa tu konajú púte. V roku 2011 po prvý krát na Slovensko zavítala jej dcéra Gianna Emanuela, ktorej svätá matka darovala život.

 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.