Zomrela dlhoročná pracovníčka HLI v Rusku Galina Maslenniková

S ľútosťou oznamujeme, že 7. augusta 2017 po ťažkej chorobe odišla do večnosti dlhoročná pracovníčka medzinárodnej organizácie Human Life International v Rusku Galina Maslenniková. V pro-life oblasti sa aktívne angažovala dlhé desaťročia, bola to žena hlbokej viery a ochrankyňa života, ktorej sa podarilo neúnavnou prácou zachrániť tisícky životov pred potratom.

Začala v pro-life oblasti pracovať v čase, keď bol potrat v Rusku najpopulárnejšou „metódou plánovania rodiny“ a bežná žena v produktívnom veku mala za sebou v priemere 7 interrupcií. Aj vďaka Galine však dnes mnohí ľudia v Rusku vnímajú potrat ako zlo, ktoré vplýva nielen na život dieťaťa, matky a ich najbližších, ale aj na život celej spoločnosti. Galina Maslenniková počas svojho života konvertovala na katolicizmus, čo vo väčšinovo pravoslávnom Rusku nebolo jednoduché rozhodnutie. Napokon však táto výnimočná žena uspela cez svoje osobné kvality a profesionálne schopnosti v budovaní mostov medzi Katolíckou a Pravoslávnou cirkvou, ktoré sa pri mnohých projektoch zjednotili v úmysle budovať kultúru života. Stála aj pri zrode celosvetovej púte ikony Panny Márie Čenstochovskej za ochranu civilizácie života a lásky v ruskom Vladivostoku pod názvom Od oceánu k oceánu, ktorá sa v roku 2013 dostala aj na Slovensko.

Galina roky viedla pastoračnú službu rodinám v rámci Katolíckej cirkvi v Moskve. Organizovala konferencie, sympóziá a rôzne podujatia pre rodiny. Bola vynikajúcou odborníčkou a prednášateľkou na poli ochrany života a v oblasti bioetiky. Vďaka jej pomoci sa množstvo manželských párov, ktoré dlho nemohli mať vlastné deti, stalo rodičmi. Založila Nezávislý inštitút pre rodinu a demografiu a neúnavne, aj v poslednom období svojho života, pracovala v prospech života a rodiny. Inšpirovala množstvo pro-life lídrov z krajín východnej Európy, ešte aj tento rok v júni z posledných síl úspešne dokončila vzdelávací kurz pre aktivistov v Lotyšsku. Aj niektorí z nás vo Fóre života sme mali tú česť ju osobne spoznať, spájame sa v modlitbe a spomienkach…

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.