Máme za sebou prvý z Večerov milosrdenstva v Leviciach, pozývame aj do Trnavy, Bratislavy, Žiliny a Košíc

Prvý z piatich Večerov milosrdenstva, ktoré organizujeme v spolupráci s Radou KBS pre rodinu a Lámačskými chválami v rámci kampane Sviečka za nenarodené deti, máme úspešne za sebou. Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste v nedeľu 15. októbra prišli do Kostola Ducha Svätého v Leviciach, zvlášť preto, že tento okres je neslávne známy najvyšším množstvom vykonaných potratov v rámci celého Slovenska, a teda modlitby za ochranu života od počatia potrebuje ako soľ.

Tešili sme sa prítomnosti okolo 500 ľudí, do služby sa zapojilo 11 kňazov a veľa ochotných dobrovoľníkov. Hlavným celebrantom svätej omše bol ThDr. Ján Viglaš, rektor banskobystrického kňazského seminára, morálny teológ a odborník na bioetiku. Ten v kázni spomenul okrem iného aj tragédiu, ktorá v týchto dňoch rezonuje Slovenskom – haváriu mikrobusu, pri ktorej zahynulo osem ľudí, a prepojil ju s tragédiou, ktorá sa deje už dlho na našom Slovensku, keď násilným spôsobom zomiera denne množstvo detí v lonách svojich matiek v dôsledku umelého potratu. Ďalej však pripomenul, že neexistuje žiaden hriech, ktorý, keď človek ľutuje, by mu Boh neodpustil. „Božie milosrdenstvo je náruč, ktorá čaká na všetkých, ktorých sa potrat dotkol,“ povedal o. Viglaš. Svätú omšu i následnú adoráciu spevom hudbou a spevom sprevádzala kapela Lámačské chvály, ktorá sa v tejto službe zúčastní (okrem Košíc) aj v Trnave, Bratislave a Žiline. Do všetkých troch miest, aj do Košíc, vás srdečne pozývame ešte v priebehu tohto týždňa:

19.októbra –  TRNAVA o 18:30 v Bazilike sv. Mikuláša

20.októbra – BRATISLAVA o 18:00 v Kostole sv. Štefana (u kapucínov)

21.októbra – ŽILINA o 18:30 v Kostole Božieho milosrdenstva na sídlisku Hájik

22.októbra – KOŠICE o 18:00 v Katedrále narodenia Presvätej Bohorodičky

Spoločne budeme ďakovať Bohu za dar života, odprosovať za jeho neprijatie a prosiť za uzdravenie všetkých rán spôsobených potratmi. Počas podujatí budete mať možnosť zakúpiť si originálne sviečky s logom nožičiek nenarodeného dieťaťa a podporiť tak projekty ochrany života od počatia po prirodzenú smrť a ľudskej dôstojnosti.

 

z minulého ročníka:

Autori: Anna Siekelová, Danka Jacečková

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.