FOTOsúťaž ku Dňu počatého dieťaťa 2018 už má svojich víťazov

A je to tu – vyhodnotenie 6. ročníka FOTOsúťaže ku Dňu počatého dieťaťa! Musíme povedať, že bol rekordný, pokiaľ ide o počet zaslaných príspevkov, aj pokiaľ ide o ich celkovú kvalitu. Dali ste si veľmi záležať a my sa tešíme, že vás téma ochrany ľudského života zaujíma a že ste sa zapojili aj do tejto jej časti. „Bolo pre nás nesmierne ťažké vybrať výhercov, pretože úroveň poslaných fotografií, aj myšlienky a príbehy, ktoré za nimi stoja, nás veľmi hlboko oslovili v každom jednom prípade. Na základe hlasovania poroty zloženej z pracovníkov Fóra života sme však napokon rozhodli,“ hovorí koordinátorka kampane Deň počatého dieťaťa Anna Siekelová.

Prvou výherkyňou sa stáva Martina Jurčová, ktorá nám poslala foto malého Timoteja. Mal neuveriteľných krehkých 700 gramov, keď sa narodil, bol skutočne na hranici života. Fotografia bola urobená na druhý deň po pôrode, keď ho mama uvidela a mohla pohladiť. Symbolické je aj to, že Timotej, ktorý má dnes už 4,5 roka, sa narodil v 24. týždni, čo je v podstate hranica, do ktorej je možné vykonať potrat v prípade genetického poškodenia plodu a z vážnych zdravotných dôvodov ohrozujúcich život ženy „Veľmi si vážime, že sa s nami delíte aj o takéto najhlbšie momenty svojho života a že takto veľmi účinne pomáhate robiť osvetu o tom, že ľudský život je úžasný a hodný ochrany už od momentu počatia,“ dodáva Anna Siekelová. Tu je víťazná fotka:

Druhú víťaznú fotku nám poslala Mária Melicherčíková, a medzi sebou vo Fóre života sme ju pracovne nazvali „Rebrík“ 🙂 Sú na nej jej vnúčatá Ondrejko, Lukáško, Jurajko, a ich najmladšia sestrička Veronika, ktorá mala v čase fotenia jeden mesiac. Krásna veselá fotka, ktorá svedčí o domácej pohode a súrodeneckej láske a súdržnosti. Tu je teda víťazná fotka číslo 2:

Obe výherkyne od nás získavajú balíček kníh a dvd-čiek, srdečne gratulujeme a ďakujeme aj vám ostatným, ktorí ste sa zapojili a poslali nám nádherné a veľmi kreatívne zábery, či už z nejakej vydarenej akcie v rámci kampane 25. marec – Deň počatého dieťaťa, alebo ste nás pustili za dvere svojho domova a poslali ste nám snímky z vášho rodinného života.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník FOTOsúťaže 🙂

 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.