Cena Antona Neuwirtha – Rok 2006

Kategória Slovenská osobnosť

Doc. MUDr. Alojz Rakús, PhD., dekan Fakulty zdravotníckych špecializačných štúdií Slovenskej zdravotníckej univerzity a člen New Yorskej akadémie vied získal cenu za vynikajúcu celoživotnú obhajobu úcty k človeku a ľudskému životu na najvyššej vedeckej, politickej a spoločenskej úrovni.

Kategória Zahraničná osobnosť

JUDr. Ing. Jiří Karas, poslanec Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky za kresťanských demokratov a bývalý disident; získal cenu za vytrvalé a hrdinské obhajovanie ľudských práv tých najohrozovanejších – počatých detí a ľudí na sklonku života a obhajovanie významu rodiny v neľahkých podmienkach v Českej republike a v Európe Cenu prevzal Vít Cigánek.

Kategória Organizácia

Občianske združenie DONUM VITAE, ktoré sa zameriava na výchovu k zodpovednému rodičovstvu so zameraním na výučbu Billingsovej ovulačnej metódy, za priekopnícku prácu pri šírení prirodzených metód plánovania rodičovstva na Slovensku a nebojácnu obhajobu úcty k životu počas obdobia totality až po dnes. Cenu prevzal prezident Donum Vitae MUDr. Miroslav Mikolášik.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.