Deň počatého dieťaťa

25. marca je Deň počatého dieťaťa. Fórum života pri tejto príležitosti pripravilo celoslovenskú kampaň zameranú na šírenie úcty ku každému nenarodenému dieťaťu. Počas týchto dní sa na Slovensku uskutočňujú rôzne aktivity poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia. Kampaň je možné podporiť nosením bielej stužky na odeve. Motto aktuálneho ročníka znie:

Aj tvoj príbeh začal počatím. 

Základná informácia o kampani

25. marec – Deň počatého dieťaťa  je pravidelná celoslovenská kampaň mimovládnych organizácií združených vo Fóre života, ktorou chcú šíriť úctu ku každému počatému ešte nenarodenému dieťaťu. 25. marca slávia sympatizanti Deň počatého dieťaťa a v období okolo tohto termínu sa uskutočňujú rôzne aktivity poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia. Kampaň je možné podporiť nosením bielej stužky na odeve, najmä v týždni, v ktorom je 25. marec. Biela stužka je symbol rešpektovania práva na život od počatia. Kto nosí bielu stužku, vyjadruje sa za ochranu každého počatého dieťaťa!

V roku 2009 sa uskutoční 9. ročník kampane.

Prečo práve 25. marec

25. marec je na Slovensku zákonom vyhlásený za pamätný „Deň zápasu za ľudské práva“. Základné a prvé medzi právami – právo na život – je dnes odopierané práve nenarodeným deťom. V kresťanskej civilizácii je 25. marec aj dňom spomienky na počatie Ježiša Krista, vďaka čomu úcta k nenarodeným deťom bola v našej civilizácii samozrejmá po celé stáročia a začala sa spochybňovať až v posledných desaťročiach Z týchto dôvodov Fórum života v roku 2005 slávnostne vyhlásilo 25. marec za Deň počatého dieťaťa a každý rok si ho pripomína.

www.25marec.sk

Tento rok organizátori pripravili ku kampani špeciálnu web stránku www.25marec.sk, na ktorej môže každý umiestniť svoj vlastný dôvod, prečo nosí bielu stužku. Okrem toho je možné nájsť na stránke video spot, ktorý bol ku kampani pripravený. Spot je vysielaný aj v Slovenskej televízii a viacerých regionálnych televíziách. Na sieti Facebook.com bola vytvorená skupina Deň počatého dieťaťa, do ktorej sa za týždeň zapojilo už takmer 2000 členov.

Ponúkanie bielych stužiek

Na podporu kampane sa uskutočňujú rôzne aktivity po celom Slovensku. V Bratislave budú dobrovoľníci rozdávať letáčiky a ponúkať biele stužky v stredu 25. marca počas dňa. Na Hlavnom námestí bude ponúkať biele stužky aj „živá socha“, ktorú ku Dňu počatého dieťaťa pripravili bratislavskí konzervatoristi. 

Pochod za život

Modlitebné spoločenstvo Život ako dar a Fórum života pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa organizujú Modlitebný pochod za záchranu počatého života. Uskutoční sa dnes v utorok 24. marca 2008 v kostole sv. Ladislava v Bratislave. Svätá omša sa začne o 17.30 hod. a po nej o 18.45 hod. bude nasledovať pochod k Pamätníku nenarodených na Bezručovej ulici. Viac informácií o Dni počatého dieťaťa a organizátoroch sú k dispozícii na www.25marec.sk.

 

 

 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.