Film Bella na Slovensku

Milí priatelia,

dovoľujem si Vás srdečne pozvať na jedinečné stretnutie s hercom a producentom filmu Bella, Eduardom Verásteguim, ktorý prijal moje pozvanie na návštevu Slovenska. Stretnutie s Eduardom a premietanie filmu Bella sa uskutoční

v piatok, 22. mája 2009 o 20:30 v Univerzitnom pastoračnom centre (UPC) v Bratislave a

v sobotu, 23. mája 2009 o 20:00 v amfiteátri v Trnave.

Dajte, prosím, vedieť aj vaším priateľom a známym. Všetci ste srdečne vítaní!

 

Anna Záborská

Vaša poslankyňa Európskeho parlamentu

 

 

Eduardo Verástegui a film Bella

Eduardo bol ešte pred nedávnom hrdinom amerických telenoviel a akčných filmov. Tento muž je však v súčasnosti poslom ochrany života, rodiny a ľudskej dôstojnosti. Je jedným z producentov filmu Bella a zároveň aj hercom, ktorý stvárňuje hlavného hrdinu. Vo svojom živote zažil Boží dotyk. Počas desiatich rokoch svojej filmovej kariéry si stále viac uvedomoval dve skutočnosti: obrovskú silu filmu ako média, ktoré pôsobí na divákov a ktorého posolstvo často mení životy ľudí. Druhou skutočnosťou bolo „bludisko“, v ktorom sa pohyboval, pocit prázdnoty a sklamania, z ktorého nepoznal východisko.

Eduardo Verástegui sa zmenil, zažil obrátenie a sľúbil Bohu, že sa už nikdy nebude podieľať na projektoch, ktoré by útočili na jeho vieru a znevažovali rodinu, aj tú jeho vlastnú. Najskôr chcel odísť na misie do Južnej Ameriky, ale na odporúčanie svojho priateľa kňaza založil produkčnú spoločnosť Metanoia (Premena) Films a rozhodol sa natáčať filmy, ktoré „nielen že zabavia publikum, ale tiež ho budú meniť, pozdvihovať, uzdravovať, ktoré budú rešpektovať ľudskú dôstojnosť, ktoré sa budú dotýkať srdca divákov a povedú ich ku Dobru, Kráse a Pravde“.

Bella je hollywoodsky film plný poézie, cudnosti, bez scén násilia a bez exhibicionizmu. Je to film naplnený pravdou o ľudskej láske, ktorá uzdravuje zranenia a obohacuje máš každodenný život. Bella je hymnus na život, ktorý je ukázaný v kontexte skutočnej a niekedy veľmi tvrdej všednodennej reality španielskej menšiny v New Yorku.

O filme bella: http://www.bellamoviesite.com/

Stretnutie s Eduardom sa môže uskutočniť aj vďaka Tedovi Baehrovi, ktorý sa zúčastnil na kongrese o rodine v septembri minulého roka v Ružomberku. Ted Baehr vynašiel pred 30 rokmi metódu MovieGuide na hodnotenie filmov veľkej americkej kinematografie a prostredníctvom nej informovať ľudí o násilných a pornografických scénach vo filmoch. Tento nástroj má za cieľ informovať publikum o charaktere filmov a dať doporučenie ak je film dobrý alebo upozorniť, ak sú v ňom útoky na cudnosť. Je to najmä veľmi užitočný prostriedok pre rodičov ako vyberať filmy pre deti a mladistvých či už v kinách alebo v rodine.

Movieguide : http://www.movieguide.org/

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.