Warning: Use of undefined constant SITECOOKIEPATH - assumed 'SITECOOKIEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/d/a/dab9b9e8-3212-4189-92ae-2fe306175ac3/forumzivota.sk/web/wp-config.php on line 77
Najvyšší súd v Kalifornii schválil definíciu manželstva ako „zväzku jedného muža a jednej ženy“ - Fórum života

Najvyšší súd v Kalifornii schválil definíciu manželstva ako „zväzku jedného muža a jednej ženy“

Konferencia biskupov Spojených štátov amerických verejne vyzdvihla rozhodnutie kalifornského Najvyššieho súdu o tom, že referendum o zákaze manželstiev ľudí rovnakého pohlavia z novembra 2008 platí a schválil tak definíciu manželstva ako „zväzku jedného muža a jednej ženy“.

Arcibiskup Joseph E. Kurtz v Louisville, predseda Komisie na ochranu manželstva, vyjadril svoju spokojnosť s rozhodnutím a povedal, že týmto krokom súd na najvyššom stupni rešpektuje rozhodnutie voličov v referende, ktorí sa rozhodli udržať si stálu definíciu manželstva.

Dodajme, že biskupi na druhej strane vyjadrili sklamanie a znepokojenie z toho, že práve v tejto oblasti súd zlyhal v máji minulého roka, keď legalizoval manželstvá osôb rovnakého pohlavia v tomto najľudnatejšom americkom štáte a počas piatich mesiacov tak zosobášil približne 18 tisíc ľudí rovnakého pohlavia. O súčasnej zmene rozhodlo až referendum v novembri 2008.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.