Španielsko nariaďuje predaj abortívnej „antikoncepcie“ bez vekového obmedzenia

Španielska vláda požaduje aby lekárne predávali abortívnu „pilulku po“ bez lekárskeho predpisu a bez vekového obmedzenia. Toto nové ustanovenie, ktoré oznámil minister zdravotníctva Trinidad Jimenez a ministerka pre rovnaké príležitosti Bibiana Aido, nadobudne platnosť o tri mesiace. Minister vyhlásil, že všetky lekárne budú musieť tento prípravok mať a predávať ho.

Dr. Gador Joya, hovorca španielskej organizácie Právo na život konštatoval, že táto pilulka má potenciálne abortívny účinok, čiže ministerstvo vlastne počíta s potratom. Túto možnosť budú mať aj maloletí bez vedomia svojich rodičov.

Prípravok slúži na zabránenie otehotneniu v prípadoch, keď pred pohlavným stykom nebola použitá antikoncepcia. Ak však dôjde k počatiu, tabletka znemožní embryu uchytenie sa na stene maternice.

Hovorca opozičnej španielskej Ľudovej strany nazval nový návrh absurdným a ostro ho kritizoval, pretože: „V krajine, ktorá má veľmi dobrý zdravotný systém, sú podobné rozhodnutia prijímané z čisto politických motívov“. Španielsko má navyše jednu z najnižších pôrodností v Európe, len 1,3 dieťaťa na dvojicu.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.