Šokujúce fakty z Británie: ženy žiadajú o potrat po „in vitro“ umelom oplodnení !!!

Podľa najnovších opublikovaných údajov britskej organizácie Human Fertilisation and Embryology Authority, ktorá sa zaoberá dohľadom nad procedúrami umelého oplodnenia „in vitro“, sa niektoré ženy po jej úspešnom absolvovaní rozhodnú žiadať o umelý potrat buď z dôvodu pocitu „prinútenia“ k súhlasu s týmto umelým oplodnením, alebo si jednoducho rozhodnutie pre tehotenstvo rozmyslia.
Ročne sa v Anglicku a Walese eviduje približne 80 takýchto potratov. Daný počet prekvapil aj samotných lekárov:
„Nikdy som nemal tušenie o takom množstve interrupcií po oplodnení procedúrou in vitro, veď každá jedna je tragédiou“ – vyjadril sa profesor Bill Legger, štátny poradca v problematike „in-vitro“ oplodnení.
Iní lekári konštatujú, ešte väčšmi zarážajúcimi sú skutočnosti, že pár musí prejsť mnohými vyšetreniami a dlhou prípravou, pričom vynaloží na celý proces a jeho úspešné zavŕšenie nemalé finančné prostriedky.
Riaditeľka britského Konzultačného centra pre tehotné ženy (British Pregnancy Advisory Service) Ann Furedi sa domnieva, že každý lekár vykonávajúci potraty musel aspoň raz vykonať UUT žene, ktorá si jednoducho rozmyslela tehotenstvo po IVF fertilizácii.
Stále väčší počet ľudí skeptických k metóde umelého oplodnenia „in vitro“ zastáva názor, že ženy považujú častejšie dieťa za „tovar na objednávku“. Niekto tvrdí, že si rozhodnutie rozmyslel, iné ženy sa cítia dotlačené rodinou alebo partnerom, ba dokonca rozhodnú vzdať sa dieťaťa po nezhodách a ťažkostiach v manželských vzťahoch alebo ich rozpade.

Poznámka : metóda umelého oplodnenia „in vitro“ predpokladá selekciu a následné zničenie niekoľkých počatých embryí, ak sa ujme viac oplodnených vajíčok, čo sa stáva nezriedka, aby sa vraj predišlo možnosti ohrozenia zdravia matky.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.