Televízia CBS kritizovaná pre nedostatočnú homosexuálnu propagandu

Riaditeľka americkej televízie CBS Nina Tassler bola konfrontovaná so sťažnosťou zo strany organizácie Gay and Lesbian Alliance against Defamation (Aliancia gayov a lesieb proti znevažovaniu -GLAAD) pre jej nízky podiel vysielaných programov, ktoré obsahujú prvky podporujúce homosexuálny životný štýl a štýl komunity LGBT, prípadne ich predstavujú ako normálnu súčasť spoločnosti.
Televízia sa v hodnotiacom rebríčku spomenutej organizácie umiestnila na poslednom mieste, so 7%-ným podielom týchto programov. Prvé miesto obsadila televízia MTV, druhú pozíciu TV ABC Family. Pred CBS sa umiestnili i televízne spoločnosti Fox, CW a NBC.
„Sme znepokojení naším výsledkom…a budeme sa snažiť o zlepšenie“, konštatovala Nina Tassler.
GLAAD sa sťažovala najmä na málo pravidelne vysielaných programov s tematikou LGBT, pritom televízia CBS produkuje minimálne tri takzvané reality show, z ktorých jedna má homosexuálny charakter stále, ostatné dve v niektorých epizódach.
Kritiku zožalo aj vysielanie kriminálnych seriálov série CSI a NCSI (kriminálka Las Vegas, Los Angeles), v ktorých sú vraj ľudia komunity LGBT zobrazovaní často len ako obete prípadne páchatelia zločinov.
„Je chvályhodné, že CBS si vzala k srdcu naše znepokojenie nad slabou reprezentáciou LGBT komunity a veríme, že nové formáty pomôžu v budovaní rešpektu a porozumeniu voči našej komunite medzi divákmi.“, konštatoval prezident organizácie GLAAD Jarret Barrios.

Poznámka : LGBT komunita – Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender – teda skupina všetkých ľudí s homosexuálnou, bisexuálnou či transsexuálnou sexuálnou orientáciou.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.