Španielsko : Skresľujúce štatistiky ministerstva zdravotníctva o znižovaní potratov cez distribúciu postkoitálnej antikoncepcie

Prezident španielskeho Inštitútu pre rodinnú politiku Eduardo Hertfelder počas predošlého týždňa informoval, že rozširujúca sa distribúcia postkoitálnych kontraceptív vôbec neprináša pokles počtu potratov v krajine, naproti údajom uvádzaných v oficálnych vládnych vyhláseniach.
Podľa správ agentúry CNA, španielsky minister zdravotníctva, Trinidad Jimenez, pripisuje pokles počtu potratov povoleniu abortívnej „tabletky po“. Podľa denníka La Razon vraj v roku 2008 poklesol ich počet až o 3000. Hertfelder označuje tieto tvrdenia za zavádzajúce : „Možno sa vykonáva menej chirurgických potratov, ale počet chemických, spôsobených napríklad i postkoitálnou kontracepciou je na vzostupe“, konštatuje.
Od povolenia jej predaja v minulom roku na recept pre ženy a dospievajúce dievčatá bolo len v prvých mesiacoch distribuovaných 388 000 dávok.
Benigno Blanco z organizácie Foro Familia dodáva: „Rozvoj antikoncepcie dodáva mnohým falošný pocit bezpečia, ktorého následkom je nárast promiskuity a neviazaných sexuálnych vzťahov, tým pádom možnosť rozšírenia sexuálne prenosných ochorení a nečakaných tehotenstiev.“ Tiež dodáva, že neoficiálne čísla naznačujúce pokles potratov nemajú relevantný základ.      

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.