Národný týždeň manželstva sa blíži

Na Slovensku sa tento rok po prvý raz uskutoční Národný týždeň manželstva (NTM). Kampaň bude prebiehať v týždni od 7. do 14. februára pred sviatkom Valentína. Cieľom Národného týždňa manželstva je informovať o výhodách a prínosoch manželského zväzku, povzbudiť ľudí k jeho založeniu a budovaniu. Záštitu nad iniciatívou prevzala prvá dáma Slovenska – manželka prezidenta SR pani Silvia Gašparovičová.

V rámci NTM prebehnú akcie a podujatia, ktoré majú manželom pomôcť zlepšiť a rozvíjať svoj vzťah. Manželstvo je totiž zručnosť, ktorú treba budovať. Súčasťou je aj mediálna kampaň a spoločenské udalosti, ktorých  úlohou je upozorniť na dôležitosť manželstva pre jednotlivca, pre bezpečné prostredie detí, ale aj pre celú spoločnosť. Slávnostné otvorenie sa uskutoční v reštaurácii Barbakan v Banskej Bystrici, záverečný koncert Manželia manželom z príležitosti NTM sa bude konať v Bratislave.

Koordinačný tím kampane iniciuje konanie seminárov, prednášok, diskusných a romantických večerov počas týždňa od 7. do 14. februára v mestách a obciach, komunitách, farnostiach, spoločenstvách. Ich úlohou je budovať vzťah manželov, riešiť ich  problémy a posilňovať lásku. Do akcie sa však môžu zapojiť aj samy manželské páry tým, že počas tohto týždňa venujú svojmu manželovi/manželke viac času ako inokedy, pripravia pre neho/ňu prekvapenie alebo si pripomenú začiatky, zmysel a prínosy svojho manželstva.

Slobodní a osamelo žijúci sa zasa môžu zapojiť tak, že povzbudia známe manželské páry stráviť čas spolu a pomôžu im v tom napríklad starostlivosťou o deti. Súčasťou Národného týždňa manželstva sú aj zľavy pre manželské páry, ktoré partneri podujatia poskytujú vo svojich reštauráciách, kaviarňach, penziónoch alebo wellness centrách, či kultúrnych inštitúciách. Všetky ponúkané podujatia, zľavy i viac informácií o akcii možno nájsť na internetovej stránke projektu www.ntm.sk.

Iniciatíva sa zrodila v roku 1997 v Anglicku. Jej zakladateľ Richard Kane sa vtedy rozhodol poukázať na dôležitosť a prínosy manželstva pre spoločnosť i jednotlivca. Podujatie Marriage Week (týždeň manželstva) si rýchlo získala podporu osobností politického a spoločenského života, počas svojho úradovania napríklad nad ňou prevzal záštitu vtedajší britský premiér Tony Blair s manželkou. Týždeň manželstva prebieha v súčasnosti aj v Nemecku, Holandsku, Česku, Maďarsku a ďalších krajinách. Viac sa o ňom možno dozvedieť na internetovej stránke www.marriage-weekinternational.com

Koordinačný tím
OZ NTM
Lazovná 17
97401 Banská Bystrica
www.ntm.sk

Koordinátor: Vladimír Sochor, 0903-722439, e-mail: sochor@ntm.sk
Hovorca: Peter Kremský, 0905-821525, e-mail: kremsky@ntm.sk
Mediálna koordinátorka: Dagmar Mozolová, 0905-369006, e-mail: mozolova@ntm.sk

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.