Kazachstan : Zaujímavá akcia „Týždeň svätosti života“

V Kazachstane sa v odbobí 19.-25. marca uskutočnila akcia „Týždeň svätosti života“, organizovaná tamojšou katolíckou cirkvou. Nakoľko poznatky o živote pred narodením sú v krajine veľmi málo rozšírené, viaceré podujatia si získali priazeň verejnosti.
Medzi hlavné podujatia patrili stretnutia a prezentácie so zameraním na ochranu života v rôznych kazašských mestách, verejnosť ocenila tiež možnosť zhliadnuť filmy o živote pred narodením. Reagujúc na prosbu Astanského arcibiskupa (Astana je hlavným mestom Kazachstanu-pozn. redakcie) prijala pozvanie aj významná zástupkyňa svetovej organizácie Human Life International Ewa Kowalewska, ktorá sa zúčastnila podujatí organizovaných vo viacerých mestách. V Petropavlovsku bol na 25.marca naplánovaný aj akt skladania sľubov duchovnej adopcie nenarodených detí.
Potraty sú v krajine veľkým problémom,  stále sa totiž považujú za jeden z nástrojov plánovaného rodičovstva. Pri počte 16 miliónov obyvateľov Kazachstanu sa ročne vykoná okolo 150 tisíc potratov.
Iniciatívy za ochranu nenarodeného života sa v krajine neustále rozvíjajú a zväčšuje sa pole ich pôsobnosti i počet. Výrazná je formačná práca v oblasti pro-life, uskutočňované sú početné školenia budúcich lídrov pro-life hnutí.
Veľkým snom Kazachov je vytvorenie Centier rodiny, po ktorých volajú rodiny i ostatní občania.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.