Warning: Use of undefined constant SITECOOKIEPATH - assumed 'SITECOOKIEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/d/a/dab9b9e8-3212-4189-92ae-2fe306175ac3/forumzivota.sk/web/wp-config.php on line 77
Paraguaj : po nátlaku zo strany OSN sa v krajine začne diskusia ohľadom interrupcií - Fórum života

Paraguaj : po nátlaku zo strany OSN sa v krajine začne diskusia ohľadom interrupcií

Paraguajská vláda súhlasila po niekoľkomesačnom tlaku zo strany OSN s otvorením diskusie ohľadom určitých aspektov interrupcií. Analýzy sa majú týkať najmä nelegálnych potratov v krajine. Štátny zákon chráni život od počatia, potrat je zakázaný s výnimkou nechceného usmrtenia nenarodeného dieťaťa pri život zachraňujúcich zákrokoch a procedúrach.
„Nejde nám o zasahovanie do štátnych záležitostí ani zmenu právneho stavu potratu, ale o vytvorenie priestoru pre hĺbkovú analýzu tejto témy“, vyjadril sa Federico Gonzalez, zástupca Paraguaja pri OSN. Krajina bola dotlačená k prijatiu 124 odporúčaní OSN v súvislosti s realizovaným mapovaním „dodržiavania ľudských práv“ v jednotlivých členských štátoch.
Existujú určité obavy, že by mohla byť vyvinutá snaha interpretovať potrat ako všeobecné ľudské právo a napriek vyššie citovanému sľubu OSN ovplyvňovať tvorbu legislatívy v krajine.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.