Nová možnosť prirodzenej regulácie plodnosti

Manželia využívajúci prirodzené metódy plánovania rodičovstva majú na Slovensku rozšírený výber možností.  K metódam, ktoré sú u nás známe už niekoľko desaťročí pribudla teraz nová možnosť. Na Slovensku je dostupný symptotermálny počítač cyklov Cyclotest, od nemeckej firmy UEBE GmbH, ktorý už 25 rokov je úspešne používaný v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku i Taliansku.

Tento minipočítač analyzuje údaje o ženskom cykle a ohraničuje jeho plodné dni. To je dosiahnuté pomocou merania bazálnej telesnej teploty (BTT), v spojení so sledovaním symptómov ovulácie – buď zmeny cervikálneho hlienu krčka maternice, alebo hladiny luteinizačného hormónu (pomocou ovulačného testu). Prístroj má jednoduchú obsluhu a moderný vzhľad. Podľa nemeckej nezávislej organizácie Stiftung Warentest,  bol Cyclotest vyhodnotený ako najspoľahlivejší a najefektívnejší počítač cyklov na nemeckom vysokokonkurenčnom_trhu. Nezávislá štúdia renomovaného gynekológa a pôrodníka Dr. Petra Andreasa Kerna z Univerzity Essen (Nemecko) označila Cyclotest 2 Plus za najspoľahlivejší.

Požiadali sme o stanovisko k tejto novej možnosti aj našich odborníkov venujúcich sa PPR.
„Vyskúšali sme Cyclotest baby a porovnali s „klasickým“ vyhodnocovaním podľa Symptotermálnej metódy (tzv. Bonnský variant.) Zistili sme, že v bežných pravidelných cykloch Cyclotest ohraničil plodné obdobie rovnako ako merania podľa bežnej metodiky STM. V niektorých prípadoch, v začiatkoch používania prístroja (v prvých cykloch), kým ešte svoju majiteľku dobre „nepoznal“, bol prísnejší, a teda ohraničil začiatok plodného obdobia skôr ako podľa metodiky STM. V komplikovanejších cykloch (s menším počtom meraní – choroba, práca na zmeny, nočné dojčenie…), Cyclotest predĺžil plodné obdobie oproti vyhodnoteniu podľa bežnej metodiky STM. Z toho vyvodzujeme, že Cyclotest je relatívne spoľahlivý pre ženy s pravidelným cyklom, a menej pre tie, ktoré žijú nepravidelným živoným rytmom.“ – Eva Šarközyová, ELEP o.z., www.elep.sk

„Na základe osobného priateľstva s nemeckým kolegom, gynekológom Dr. Petrom Kernom som mal možnosť oboznámiť sa s Cyclotestom, ktorý je dostupný už aj na Slovensku a ktorý sa môže stať významným pomocníkom pre tých, ktorí veria prirodzenej ceste. Dr. Peter Kern v priebehu niekoľkých rokov na vedeckej úrovni hodnotil schopnosti Cyclotestu pomôcť práve tam, kde je na prvom mieste rešpektovanie prirodzených znakov ženského cyklu. Jeho vedecká práca exaktne (na základe vedeckých pozorovaní) hodnotí Cyclotest vo všetkých parametroch a dokazuje, že je významnou pomôckou pre páry, ktoré túžia po dieťatku(Cyclotest baby) a rovnako tak pre páry, ktoré sa v určitom období chcú vyhnúť počatiu(Cyclotest plus). Prvé skúsenosti slovenských majiteliek cyclotestov moje slová potvrdzujú. Prajem všetkým úprimne hľadajúcim, aby sa Cyclotest stal súčasťou ich nočného stolíka, nielen ako inteligentná hračka, ale ako vážny partner na prirodzenej ceste.“ – MUDr.  Marek Dráb, PhD.

Viac informácií o prístroji je dostupných na www.cyclotest.sk.

Každý manželský pár má inú životnú situáciu a tým aj možnosti rozvíjania svojho vzťahu, vrátane intimity. Niektorým je najvýhodnejšia symptotermálna metóda, iným hlienová billingsová metóda a niektorým párom a v niektorých životných okolnostiach môže byť najvhodnejšiou formou regulácie počatia rešpektujúcou prirodzený biologický rytmus ženy práve použitie cyclotestu.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.