Uruguaj : Biskupi bránia pro-life pár

Uruguajská biskupská konferencia sa postavila na obranu manželského páru, ktorý dosvedčil, že krajina je pod veľkým medzinárodným tlakom aby legalizovala potraty.
Arcidiecéza Montevideo (hlavné mesto Uruguaja) uverejnila celé ich svedectvo vo svojom dvojmesačníku, aby si každý mohol urobiť vlastný názor.
Médiá vyjadrenie manželov kritizovali a do istej miery dezinterpretovali. Tí sa vyjadrili, že „takéto návrhy, žiaľ, nevznikajú z iniciatívy miestnych zákonodarcov, lež medzinárodných organizácii, ktoré konajú následne na zákonodarcov nátlak a klamú ich“.
Predstavitelia štátneho senátu rovnako ostro napadli ich vyjadrenia, senátorka Monica Xavier sa vyjadrila, že pár je úplne mimo reality, pretože zatiaľ čo niektoré organizácie vyhlasujú potrat za hriech, nemôže ho štát vyhlásiť za zločin. Podobne senátor Alvaro Vega povedal, že ich názorom sa nie je vhodné zaoberať, lebo „cirkev nežije v realite“.
Postoj biskupov vyzdvihol prezident latinskoamerickej pobočky Inštitútu pre výskum populácie Carlos Polo : „Chválim uruguajských biskupov za ich odvahu. Navrhovatelia zákona a tí, čo šíria kultúru smrti, sa domnievali, že miestna cirkev je slabá a nepostaví sa proti návrhu. Myslím, že sú určite prekvapení.“
Medzičasom bol návrh zákona, žiaľ, schválený hornou komorou uruguajského parlamentu, čaká sa na jeho potvrdenie senátom.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.