Odštartovala európska iniciatíva na ochranu nenarodených detí

Historicky prvú európsku občiansku iniciatívu pod názvom „Nevzdávame sa: Chránime nenarodené deti“ dnes na tlačovej konferencii v Bruseli predstavila skupina 25 europoslancov z 15 členských štátov EÚ. Jej členmi sú aj slovenskí europoslanci Anna Záborská a Miroslav Mikolášik. Obaja zároveň patria k hlavným organizátorom konferencie zameranej na ochranu nenarodených detí, ktorou dnes vyvrcholilo podujatie Týždeň za život na pôde Európskeho parlamentu.

„Ak spochybníme absolútnu hodnotu ľudského života, strácame právo nazývať sa spoločenstvom. Namiesto toho, aby sme siahli na život dieťaťu, hľadajme spôsoby, ako pomôcť matkám, ktoré sa ocitnú v ťažkej životnej situácii,“ uviedla Anna Záborská, ktorá sa ako členka predsedníctva slovenskej organizácie Fórum života dlhodobo angažuje v projektoch zameraných na pomoc ženám v núdzi a ochranu nenarodených detí.

„Ľudský život je hodný dôslednej ochrany od prvého momentu, ktorým je počatie. Nemožno zničiť embryo a používať embryonálne kmeňové bunky s cieľom hľadať bájny liek na iné choroby. Navyše, dôrazne odsudzujem financovanie takéhoto výskumu za peniaze európskych daňových poplatníkov v čase, keď máme dostupné alternatívy liečby dospelými kmeňovými bunkami s vynikajúcimi výsledkami,“ zdôraznil europoslanec Miroslav Mikolášik, ktorý je v Európskom parlamente predsedom pracovnej skupiny pre bioetiku.

Na popoludňajšej konferencii neziskových organizácií vystúpilo spolu až 50 rečníkov z 21 členských štátov EÚ, ktorí analyzovali súčasný stav v otázke práva na život v Európskej únii. Cieľom europoslancov ako organizátorov konferencie je usporiadať takéto stretnutie každý rok.

Je to po prvýkrát, čo sa z iniciatívy tak veľkého počtu europoslancov z väčšiny členských štátov EÚ uskutočnilo stretnutie s členmi občianskych združení, ktoré aktívne bojujú za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť. Slovensko na tomto stretnutí zastupovali organizácie Fórum života a Donum Vitae.


Situáciu na Slovensku na konferencii predstavili Marek Michalčík z Fóra života a Anna Kováčová z Donum Vitae. (Foto: Fórum života)

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.