Uzbekistan : Množstvo žien je násilne sterilizovaných!

Podľa vyjadrení reportérky BBC Natalie Antelevy, ktorá urobila rozhovory s viacerými uzbeckými ženami v blízkej minulosti sterilizovanými, sa mnohé ženy v krajine stávajú obeťou násilnej populačnej politiky.
V podobnom duchu sa vyjadrili aj oslovení lekári, ktorí potvrdili, že vládne inštitúcie na nich vyvíjajú nátlak, aby vykonávali viac sterilizácii, nemenovaný gynekológ z uzbeckej metropoly Taškent hovoril dokonca o existencii akýchsi kvót pre každého lekára, koľko sterilizácii má za určitý čas vykonať, pričom niektorí musia sterilizovať až osem žien týždenne. 
Totalitný režim prezidenta Islama Karizova a jeho predstavitelia obvinenia odmietajú, ba naviac vyhlasujú, že starostlivosť o reprodukčné zdravie je v krajine na vysokej úrovni a môže byť vzorom pre ostatné štáty.
Rozhovory reportérky BBC uskutočnené s dotknutými ženami, ako aj spomenuté vyjadrenia lekárov ale svedčia o úplne inej realite : „Bola som šokovaná, nemohla som tomu uveriť a stále som plakala, pýtala som sa, ako je možné, že to urobili?“, vyjadrila sa jedna zo žien doložiac odpoveď lekára: „Taký je zákon v Uzbekistane“. 
Ďalším faktom, svedčiacich o záujme vládnucich síl likvidovať plodnosť žien v krajine, je veľký podiel pôrodov uskutočňovaných cisárskym rezom aj keď to nie je nutné, pričom pri samotnom pôrode lekári vykonajú aj sterilizačný zákrok. 
Vysoký predstaviteľ najväčšej pro-life organizácie na svete Human Life International páter Peter West sa vyjadril, že politickí i občianski lídri v Uzbekistane aj v ostatných krajinách, vrátane administratívy prezidenta USA Obamu, sú povinní sa v čo najkratšom čase postaviť proti týmto praktikám a priltačiť na zodpovedných, aby sa docielil ich zákaz. 
  

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.