Španielsko : Ochrancovia života pochodovali naprieč krajinou, museli čeliť aj nepríjemnému odporu

Počas púte za ochranu života naprieč Španielskom do Santiaga de Compostella, sa zástancovia práva na život nevyhli odporu, stretli sa aj s miernymi násilnosťami.
Účastníci pochodu, prechádzajúci zo severu krajiny (Katalánsko) postupne cez Andalúziu, Valenciu, Kastílsko, Madrid ku hrobu sv. Jakuba, zažívali počas jeho trvania vo veľkej väčšine navštívených miest srdečné prijatie od tamojších obyvateľov i cirkevných predstaviteľov. V meste León však boli konfrontovaní s agresívnou skupinou ekologických extrémistov, ktorí sa im vyhrážali útokom, pľuli na účastníkov pochodu a vykrikovali hanlivé heslá.
Situáciu musela riešiť aj polícia. Prechádzajúci pútnici sa snažili nevšímať si provokujúcich, čo ich však vyburcovalo ešte k väčšej agresivite, vtrhli do davu a začali kričať extrémistické heslá, ako „Nech žije potrat“ alebo „Sme za smrť“.
Pútnici sa stretli počas cesty aj s ohadzovaním vajíčkami či zákazom rozdávania letákov o ochrane života v meste Torsedillas, ktorý vydal tamojší primátor zo Socialistickej strany. 
Španielsko sa pripojilo do svetovej siete Crossroads, založenej v minulosti aktívnym študentom zo Spojených štátov amerických, ktorý chcel reagovať na výzvu predošlého pápeža Jána Pavla II., aby sa veriaci organizovali v boji za ochranu života a podnikali oslovujúce iniciatívy.Podobné púte naprieč krajinou sa konajú aj v Kanade, USA a Írsku.
Riaditeľ siete Crossroads, Jeff Nolan, sa vyjadril, že španielsky pochod sa musí hodnotiť ako veľmi úspešný, keďže ukázal, že stále viac ľudí v krajine je ochotných postaviť sa za ochranu života. Zároveň podotkol, že na základe problémov vyskytnuvších sa počas púte vidieť, akí netolerantní a radikálni vedia byť zástancovia kultúry smrti. 
 
 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.