Fórum života žiada zakázať potratové tabletky

Fórum života s veľkým prekvapením a zhrozením zistilo, že na Slovensku bol koncom minulého roka v tichosti bez širokej odbornej či verejnej diskusie zaregistrovaný preparát určený na usmrtenie počatých detí chemickou cestou a druhý je v procese registrácie.

Chemický potrat je potrat ako každý iný. Spôsobí smrť dieťaťu až do druhého mesiaca tehotenstva, keď mu už niekoľko týždňov bije srdce a je možné zaznamenať činnosť mozgu. Chemický potrat je tiež ešte krutejší k žene, ktorá si celý proces vyhnania plodu musí prežiť v bdelom stave a navyše sa jej organizmus musí vysporiadať s rozbuškou antihormónov. To všetko môže spôsobiť zdravotné komplikácie, najmä nadmerné krvácanie, nedostatočné vyčistenie maternice a psychické problémy počas potratu i po ňom. Navyše, potrat chemickou cestou náš zákon nepozná a teda by bol v rozpore s legislatívou. V každom prípade, ak by došlo k rozšíreniu možnosti o chemický potrat,  môžeme sa obávať  zvyšovania počtu potratov.

Preto Fórum života dôrazne žiada zákaz používania týchto potratových preparátov a vyvodenie odbornej a politickej zodpovednosti za ich registráciu takýmto pokútnym spôsobom. Žiadame predsedu vlády Róberta Fica a ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú, aby preukázali, že nechcú byť zodpovední za rozširovanie potratov na Slovensku, aby zastavili resp. zrušili registráciu týchto preparátov a nedovolili, aby sa ich používanie dostalo do praxe.

„Hanbím sa za Slovensko, zaregistrovali sme bez diskusií prípravok, o ktorom sa v Českej republike vedie spoločenská a odborná diskusia. K vlastnému národu sa správame ako barbari. Je mi z toho zle a smutno“ – komentoval skutočnosť zaregistrovania potratovej tabletky podpredseda Fóra života Marek Michalčík. „Každý potrat a chemický potrat ešte o niečo viac, je fatálnou prehrou nielen pre dieťa, ale aj pre ženu. Veľmi na mňa zapôsobilo svedectvo Abby Johnsonovej, ktorá vo svojej knihe „Neplánované“ opisuje svoj otrasný zážitok s chemickým potratom, ktorý pomenúva slovom „agónia“. Myslím si, že nikto normálny by toto slovenským ženám neponúkol“ – uzavrela predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová.

Ďalšie články k uvedenej problematike:
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20130111002
http://www.postoy.sk/node/3950
http://www.peticia.sk/nie-tabletkam/

Fórum života, 9. 1. 2013

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.