Pochody za život 2013 v slovenských mestách

Prinášame vám informácie o pochodoch za život, ktoré sa budú konať v rôznych slovenských mestách pri príležitosti kampane 25. marec – Deň počatého dieťaťa. Údaje budeme priebežne aktualizovať a pozývame všetkých, ktorí takéto podujatie vo svojom meste organizujú, aby poslali informácie na mailovú adresu ela@www.forumzivota.sk, alebo kancelaria@www.forumzivota.sk.

Bratislava
Pochod za život v hlavnom meste SR sa chystá 16. marca o 15:00 hodine a bude mať formu manifestácie centrom mesta. Organizuje ho Spoločenstvo Ladislava Hanusa a Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku   Hlavným partnerom je Fórum života. Predbežná trasa je od Hviezdoslavovho námestia cez Michalskú bránu, Obchodnú ulicu do Medickej záhrady. Vítané sú transparenty, vlajky a ďalšie vizuálne i zvukové prostriedky vyjadrujúce myšlienku pochodu. Pochod by mal zakončiť vytvorením jednoduchej  a pravdepodobne dočasnej umeleckej inštalácie vyjadrujúcej úctu k nenarodeným a k životu.

Banská Bystrica
Občianske združenie Tóbi a katolícke farnosti mesta Banská Bystrica pod záštitou Biskupského úradu v Banskej Bystrici pozývajú v nedeľu 17. marca na Bystrický pochod za život. O 16:00 sa začne pobožnosť krížovej cesty nenarodeného dieťaťa na Kalvárii, o 17:00 povedie sprievod z Kalvárie cez Národnú ulicu na Námestie SNP, kde sú o 17:30 na programe modlitby pri mariánskom stĺpe. O 18:00 sa začne svätá omša v Katedrále sv. Františka Xaverského s priamym prenosom v Rádiu Lumen, ktorú bude celebrovať Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup.

Košice
V Košiciach sa 25. marca o 19:00 bude konať svätá omša v seminárnom kostole, spojená s tradičným mládežníckym pochodom Veľkého týždňa na košickú Kalváriu. Cestou budú vysokoškoláci niesť kríž v spojení s modlitbou ruženca. Na Kalvárii sa bude konať krížová cesta za záchranu počatých detí. Hlavným celebrantom svätej omše bude košický arcibiskup Mons. Bernard Bober.

Fórum života, 15. 2. 2013

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.