Iniciatívu Jeden z nás podporil aj pápež František

Európska iniciatíva občanov Jeden z nás prekonala ďalší míľnik, keď ju doteraz podpísalo už 420 000 občanov.  Zatiaľ potrebnú minimálnu kvótu splnilo päť krajín, medzi nimi aj Slovensko. Zo Slovenska sa doteraz vyzbieralo 17831 podpisov. „Do kancelárie Fóra života nám stále prichádzajú ďalšie a ďalšie podpisové hárky. Je veľmi potrebné pokračovať v tejto iniciatíve, lebo stále nie sme ešte ani v polovici, keďže pre úspech je potrebné zozbierať milión podpisov. Preto je potrebné, aby aj tí, čo už podpísali iniciatívu povzbudili aj ďalších,“hovorí Marek Michalčík, národný koordinátor iniciatívy.

Ako na Slovensku informovala TK KBS, na iniciatívu Jeden z nás upozornil minulý víkend aj pápež František: “Rád by som v tejto súvislosti pripomenul podpisovú akciu, ktorá dnes prebieha v mnohých talianskych farnostiach, aby podporila európsku iniciatívu “Jeden z nás”. Jej cieľom je zaručiť právnu ochranu ľudským embryám a chrániť každú ľudskú bytosť už od počiatočného momentu jej existencie. Pre všetkých, ktorým leží na srdci obrana posvätnosti ľudského života, budú mimoriadnym momentom Dni Evangelium Vitae, ktoré sa budú v rámci Roku viery konať vo Vatikáne 15. a 16. júna.”

Pri tejto príležitosti organizujeme zájazd do Ríma, na ktorý je možné sa prihlásiť sa.

Európsku iniciatívu Jeden z nás je naďalej možné podporiť elektronicky na stránke https://ec.europa.eu/citizens-initiative/ECI-2012-000005/public/index.do?initiativeLang=sk,alebo fyzicky na hárku, ktorý je potrebné zaslať na adresu Fóra života na Heydukovu 14, 81108 v Bratislave.

Cieľom európskej iniciatívy občanov Jeden z nás je iniciovať skončenie financovania aktivít zo zdrojov Európskej únie, pri ktorých sa predpokladá ničenie ľudských embryí, najmä v oblasti výskumu, rozvojovej pomoci a verejného zdravia. Zbieranie podpisov pod iniciatívu Jeden z nás Európska komisia predĺžila do 1. novembra 2013.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.