Laureáti Ceny Antona Neuwirtha 2014 sú už známi

V rámci konferencie Vyber si život bola v piatok 21. marca už tradične odovzdaná Cena Antona Neuwirtha za ochranu života v troch kategóriách – slovenská osobnosť, zahraničná osobnosť a organizácia. Slávnosť hudobne sprevádzalo Roman Kompaník trio. Osobnosť Antona Neuwirtha priblížil Marek Michalčík, ktorý pripomenul 10. výročie jeho úmrtia a jeho schopnosť nadhľadu a perspektívy aj v súvislosti s ťažkými spoločenskými problémami. Cenu odovzdávali Anna Záborská – dcéra Antona Neuwirtha, predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová a primátor Rajeckých Teplíc Peter Dobeš.

Za zorganizovanie vyše 120 modlitbových pochodov za život, za vytrvalé šírenie postoja lásky a pomoci tehotným ženám a za vytrvalý modlitbový zápas za záchranu počatých detí, udelilo Fórum života v kategórii „slovenská osobnosť“  Cenu Antona Neuwirtha za ochranu života pani Eve Čeřovskej.

Za obhajobu slobody náboženského vyznania, presvedčenia a prejavu, rodinného práva a dôstojnosti každého ľudského života pred európskymi súdmi, za vynikajúcu prípravu úspešnej Európskej iniciatívy občanov Jeden z nás, udelilo Fórum života v kategórii „zahraničná osobnosť”  Cenu Antona Neuwirtha za ochranu života Gregorovi Puppinckovi z Francúzska.

Za 20-ročné úsilie o obnovu a ozdravenie rodiny, rozvíjanie vzájomných vzťahov v rodine vedúcich k skvalitneniu života jednotlivca a k vytváraniu zdravého prostredia pre výchovu detí, bola cena v kategórii “organizácia”  odovzdaná občianskemu združeniu Manželské stretnutia.

„Sme veľmi radi, že sa toto ocenenie si získalo rešpekt v odborných pro-life kruhoch, aj u širokej verejnosti. Je dôležité, aby ľudia poznali tých, ktorí svoj čas a energiu investujú do ochrany skutočných hodnôt,“ uviedla pre médiá Marcela Dobešová, vyjadriac vďaku tohtoročným laureátom ocenenia. Ako dodáva, ich práca môže byť príkladom a inšpiráciou aj pre nás ostatných, ktorým záleží na ľudskom živote a jeho dôstojnosti, a na podpore rodiny.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.