Kampaň Mladí za rodinu pozýva k podpore rodiny

Podporu tradičnej rodine môžu všetci ľudia dobrej vôle prejaviť už po tretíkrát vďaka celoslovenskej kampani Mladí za rodinu. Opäť nad ňou prevzal záštitu predseda Rady KBS pre mládež a univerzity Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Pripojili sa k nemu viaceré cirkevné hnutia a združenia, ako aj Mládežnícka komisia Ekumenickej rady cirkví. „Pod ochranou Sedembolestnej Panny Márie pozývam zapojiť sa do modlitbovej kampane všetkých, ktorí mali možnosť vyrásť v kresťanskej rodine, aj tých, ktorým táto skúsenosť chýbala, veď ide o život v plnosti a Ježiš nám prisľúbil, že nás vyslyší, keď ho budeme prosiť v jeho mene,“ pozýva všetkých biskup Galis.

Tento rok kampaň začína 11. mája a potrvá do 18. mája. Zohľadňuje to, že vo štvrtok 15. mája si pripomenieme medzinárodný Deň rodiny, ktorý bol vyhlásený OSN v roku 1993. „Pozývame všetkých kresťanov a všetky vekové kategórie, nielen mladých, aby sa modlitbou, organizovaním dňa rodiny vo farnostiach, adoráciou, spomenutím si v spoločných prosbách pri bohoslužbách či pri iných modlitbách zapojili do tejto kampane a tak vyjadrili svoju podporu tradičnej rodine, o hodnotu ktorej prebieha celospoločenský zápas,“ pozýva do kampane jeden z jej organizátorov Ondrej Šmidriak. Dodáva, že každý deň bude k dispozícii jeden úmysel, ktorý môžu záujemcovia v nasledujúcom týždni využiť a rozvinúť. Všetky úmysly a rôzne textové podklady je možné nájsť na stránke mladizarodinu.com.

Kampaň Mladí za rodinu vznikla v roku 2012 z iniciatívy mladých vysokoškolákov z celého Slovenska. Konkrétne kroky k vzniku však uskutočnili kňaz banskobystrickej diecézy Ondrej Šmidriak a študentka Prešovskej univerzity Lucia Klučárová. Predminulý a minulý rok pripravili kampaň, ktorou sa snažili podporiť tradičný model rodiny v období po stretnutí vysokoškolákov Akadem v Ružomberku či pred Národným pochodom za život v Košiciach. Záujemcovia ju mohli podporiť rôznymi spôsobmi – napríklad modlitbami, adoráciami či nosením hnedého gombíka. Podporu tradičnej rodine vyjadrujú aj podporou Aliancie za rodinu a jej iniciatívy za referendum o rodine.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.