Augustové sväté omše za kultúru života v Bratislavskej arcidiecéze

Bratislavská arcidiecéza prebrala od augusta tohto roka štafetu projektu slúženia denných svätých omší na úmysel za šírenie kultúry života, požehnanie a posilnenie pre manželstvá a rodiny. V duchovnej aktivite, ktorú spustila od začiatku roka Konferencia biskupov Slovenska (KBS), pokračuje po Košickej arcidiecéze. Zapojené sú do neho všetky diecézy.

Projekt sa začal 1. augusta 2014 v dekanáte Bratislava Stred (Vajnory, Trnávka, Blumentál, Prievoz). Pokračuje v dekanáte Bratislava – Sever (Dlhé Diely, Marianka, Záhorská Bystrica), v dekanáte Bratislava – Juh (Bratislava – Sedembolestnej Panny Márie, Rusovce, Petržalka – Verbisti, Malacky – Františkánsky kostol), v dekanáte Malacky (Františkánsky kostol), v dekanáte Pezinok (Pezinok, Dubová, Modra), v dekanáte Senec (Tomášov, Chorvátsky Grob, Bernolákovo), v dekanáte Skalica (Holíč, Brodské, Skalica), v dekanáte Šamorín (Horný Bar, Nový Život – Eliášovce, Šamorín) a v dekanáte Šaštín (Kuklov, Smolinské, Kúty)

Iniciatíva denných svätých omší je pokračovaním minuloročného projektu, v rámci ktorého sa slávili v celej krajine bohoslužby na úmysel šírenia kultúry života. Iniciatíva bola vtedy odsúhlasená na pléne KBS (v novembri 2012) Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac boli sväté omše slúžené v inej diecéze. Zámerom bolo postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.