Festival Lumen – k mladým s kreativitou a nasadením

Fórum života opäť dostalo na Festivale Lumen možnosť prezentovať svoju činnosť.  Pomáhal nám aj svätý otec František s jeho prolife odkazom „Povedzme áno životu a nie smrti„. Tešil sa pozornosti účastníkov festivalu, ale aj náhodných okoloidúcich Trnavčanov. 

frantisek1 pred_odchodom_na_festival2Takto sme sa s ním lúčili, keď odchádzal na Lumen :o)

Najväčší úspech však zožali naše nové prolife nálepky, ktoré si účastníci mohli zadarmo vziať a nalepiť ich niekomu na tričko alebo použiť ich neskôr napríklad na zošity či notebook. Naši šikovní dobrovoľníci ich tiež rozdávali aj záujemcom v dave na námestí. V stánku boli k dispozícii aj ďalšie materiály Fóra života, Poradne Alexis aj projektu Zachráňme životy. A hoci to celý deň vyzeralo na dážď, počasie nám nakoniec dovolilo zostať až do večerných hodín :o)

nalepky nalepky_mali_uspech2
stanok2_lumen2016

stanok

WORKSHOPY

Pracovníčka Poradňe Alexis Petra Heretová sa so svojím svedectvom o sprevádzaní žien po umelom potrate zúčastnila workshopu Život je dar – nádej po potrate. Ten prebiehal pod vedením Mgr. Márie Dědovej, PhD., psychologičky trnavského Centra pomoci pre rodinu, ktorá predstavila Projekt Ráchel, zameraný na pomoc týmto ženám formou víkendových stretnutí.

Najväčší gospelový festival v strednej Európe, trnavský Lumen, organizujú mladí pre mladých, a tak sme aj my delegovali našich mladých z Fóra života a z Forlife mission, aby pripravili workshop. Téma Misia mladých v oblasti prolife – ForLife mission pritiahla skupinu mladých, ktorí nechcú žiť iba pre seba. Odprezentovali sme im vznik, projekty a výsledky Forlife mission, ako aj jeho spoluprácu s Fórom života. Priblížili sme nielen ich výsledky, ale aj spôsob uvažovania a motiváciu angažovanosti v tejto téme.

Workshop viedla Lucia Labašová (zakladateľka Forlife mission) spolu s Máriou Froncovou (členkou Forlife mission a pracovníčkou Fóra života) a Marošom Grošíkom (člen Forlife mission), ktorým aj touto formou ďakujeme. Rovnako ďakujeme všetkým účastníkom workshopu a organizátorom Festivalu Lumen za pozvanie a veríme, že sa na Lumene stretneme opäť o rok.

Tím ForLife mission je skupina mladých študentov, ktorých spojila spoločná vášeň pre život a pravdu. Z toho vyviera aj ich úcta k počatému životu až po prirodzenú smrť. V tomto smere štýlovo šíria osvetu, pripomínajú a chránia život a hodnoty. O to viac dnes, kedy sa zabúda na zdravý rozum, chcú ísť za pravdou. O svojom vzniku, poslaní a projektoch dosahujúcich celoslovenských rozmerov vám porozprávali samotní členovia tímu.
„Toto je naša misia, ktorá dáva farbu a chuť aj nám samým. Vedomie toho, že bojovať pre správnu vec a tých najslabších – NENARODENÉ DETI má naozaj zmysel.“
www.zakrestanske.sk/ABB
4life.sk/

dpd22 dpd
devín bratislava

 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.