Vnímame skúsenosť žien so spontánnym potratom

Tento rok sa počas kampane Sviečka za nenarodené deti sústredíme najmä na tých, ktorých sa dotkla nedobrovoľná strata dieťatka, alebo inak povedané – spontánny potrat.  Týka sa nás a našich rodín viac ako si myslíme.  Keďže má kampaň Sviečka za nenarodené deti aj osvetový rozmer, rozhodli sme sa natočiť pre vás skutočné príbehy žien.

Renáta: „Tretie tehotenstvo som prežívala najťažšie. Nebolo to s takou radosťou, ako tie prvé. Myslela som si, že je to nad moje sily.“ Strhujúco úprimný príbeh Renáty, mamy piatich detí. O dve prišla pri spontánnom potrate.  V závere videa zaznie jej silný odkaz mužom.

Príbeh ženy, ktorá úprimne a otvorene hovorí o tom, ako zvládla jedny z najťažších chvíľ svojho života. Kamila je mamou dvoch žijúcich detí a jedného nenarodeného.

Spontánne potraty sa nás týkajú viac, ako si myslíme. Svoju skúsenosť nám priblížila aj Anna, ktorá je mamou dvoch žijúcich a dvoch nenarodených detí. S touto stratou sa ľahšie vysporiadala aj preto, že s manželom zisťovali príčinu oboch potratov.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.