Predstavujeme: Inšpiratívne príbehy z vidieka

Vidiek či túžba po ňom pre zdravú rodinu i spoločnosť

Inšpiratívne príbehy z vidieka. To je názov nového projektu, ktorý v najbližších dňoch spustí iniciatíva Kresťan na vidieku v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií a Fórom života. 

Na vidieku žije veľa rodín či jednotlivcov, ktorí žijú nasledovania hodným príkladom v rodinnom i spoločenskom živote. Utužujú rodinný i komunitný život vo svojej obci prostredníctvom rôznych aktivít, snažia sa žiť v súlade s prírodou, sadením a pestovaním nielen prispievajú k lokálnosti a sebestačnosti, ale aj zveľaďujú svoje okolie. K láske k prírode a ku skromnému životnému štýlu vychovávajú svoje deti a ich rodiny sú samotným príkladom harmonického života.

Chceme tieto príklady vyzdvihnúť a povzbudiť ľudí k podobnému prorodinnému angažovaniu či inšpirovať k žitiu na vidieku, ktorý je prospešný pre rodinný život.

Život na vidieku však nie je idylkou a tiež nie je pre všetkých. Preto chceme ľuďom predstaviť aj úskalia a ťažkosti takéhoto života. Možné ohrozenia, ktoré k nemu patria a s ktorými treba rátať. Kde v nich má miesto Božia pomoc?

Samozrejme, mnohé príkladné rodiny žijú v meste, túžia po intenzívnejšom kontakte s prírodou. Tie, ktoré chcú žiť na vidieku, zápasia s rôznymi problémami: nenachádzajú vhodný či cenovo dostupný pozemok, zamestnanie im nedovolí odsťahovať sa z mesta alebo jednoducho nenachádzajú odvahu či dostatočnú motiváciu pre život na vidieku.

Všetkým týmto ľuďom či rodinám chce byť Kresťan na vidieku nablízku a povzbudiť ich v ich životných príbehoch.

Projekt Inšpiratívne príbehy z vidieka je prípravou či „naladením sa“ na Osobitný rok rodiny Amoris Laetitia, ktorý v celej Cirkvi začína 19. marca 2021, a bude úspešne pokračovať aj počas tohto Osobitného roka.

Projekt spočíva v tom, že každé 2 týždne zverejníme na našom webe a Facebooku inšpiratívny príbeh rodiny či jednotlivca.

V našich Inšpiratívnych príbehoch sa môžete tešiť napríklad aj na:

  • viacerých členov rodiny Abelovcov z Abelandu
  • rodinu Dlugošovcov z Ľubotíc a ich Domčekovo
  • Darinu Havašovú z Mengusoviec a jej život bez chémie
  • rodinu Zacherovcov z Popradu a ich túžbu po živote na vidieku
  • Jána Štiebera z Krásnej Lúky a vidiecky turizmus
  • rodinu Slavkovských a ich ríbezľový sad

Projekt sme spustili v sobotu 23.1.2021. Ako prvá sa nám predstavila pani Andrea Abelová z Abelandu.

Inšpiratívne príbehy z vidieka je projekt iniciatívy Kresťan na vidieku. Ak chcete dostávať príbeh a kresťanské enviro-inšpirácie každé 2 týždne do svojej mejlovej schránky, prihláste sa na odber newslettra Kresťan na vidieku.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.