TLAČOVÁ SPRÁVA: Marián Čekovský s Rómami o Rómoch – Le Romenca pal o Roma

Benefičný online ČEKY POINT pre Krajské centrum rómskej misie na Sigorde

Sigord, 31. 3. 2021 – Pozývame Vás všetkých – Rómov, Slovákov či ľudí iných národností – na špeciálny ČEKY POINT, s podtitulom S Rómami o Rómoch (Le Romenca pal o Roma). 8. apríla si pripomíname už 50. Medzinárodný deň Rómov. My, Rómovia, sme vďační, že aj takýmto spôsobom sa pripomínajú témy ako rómska kultúra, ľudské práva či prevencia diskriminácie.

Vo štvrtok, 8. apríla 2021 o 20.00 hod. odštartujeme naživo benefičný online ČEKY POINT s Mariánom Čekovským, jeho kapelou a hosťami, a to na bodka.tv, TV ZEMPLÍN a sociálnych sieťach.

Výťažok z benefičného podujatia použijeme na výmenu okien skutočne výnimočného Krajského centra rómskej misie na Sigorde, ktoré bude prevádzkovať služby pre širokú verejnosť, pričom zamestnáva Rómov a hendikepovaných.

Príďte s nami hľadať to, čo máme všetci spoločné: humor, lásku k životu a k hudbe, životné príbehy, túžbu po spravodlivej spoločnosti… Lebo hľadať to, čo máme spoločné, hoci sme rozdielni, je jediná cesta k dobrému spolunažívaniu!

Aby sme my, Rómovia, boli lepší v očiach spoločnosti, potrebujeme odstrániť predsudky. Nájdime si čas jeden pre druhého, poďme sa rozprávať – všetci spolu. Spoznajme sa navzájom!

Na Slovensku je mnoho Rómov, ktorí prispievajú k lepšej spoločnosti. Pár z nich Vám počas podujatia predstavíme. Hosťami budú:

Sestra Maristella – nositeľka viacerých ocenení za službu chudobným a spoločnosti

Andrej Čikala – talentovaný divadelník, skaut, študent a pracovník v komunitnom centre

Lukáš Bužo – hudobný hosť, spevák, garant komunitného centra

Alex Rusňák – výtvarný hosť

Marián Čekovský, moderátor, je osobnosť, ktorá dokáže prehovoriť k Rómom i k Nerómom, je spájajúcim článkom, ktorý nachádza inšpirácie v rómskej tvorbe a kultúre a atraktívnym spôsobom ich vie prinášať širokej slovenskej verejnosti.

Príďte a spoznajte naše rómske srdce! Aven the sprindžaren amaro romano jilo!

Vopred Vám ďakujeme za pomoc pri budovaní lepšieho Slovenska.

Ivana Németová, Iveta Ďuďová, Matúš Jarka v mene tímu Gréckokatolíckej rómskej misie

Benefičný ČEKY POINT na tému Medzinárodný deň Rómov organizujú Gréckokatolícka rómska misia a FUGA – kultúrne centrum kresťanov. Info o podujatí: https://www.fuga.sk/event/439236/5-ceky-point-z-domu-tema-den-romov-50-vyrocie, FUGA – kultúrne centrum kresťanov: www.fuga.sk, Gréckokatolícka rómska misia: www.romskamisia.sk

Kontakt pre médiá:
Ivana Németová
+421 911 660 955
nemetova.ivana@gmail.com

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.