Vyhodnotenie kampane Deň počatého dieťaťa 2021

21. ročník celoslovenskej kampane Deň počatého dieťaťa je za nami. S mottom Život je dar sme kvôli pandemickým opatreniam prichádzali do online priestoru, a to v čase od 1. marca do 25. marca. Prostredníctvom sociálnych sietí, stránky 25marec.sk, našej domovskej stánky forumzivota.sk, newsletteru Fóra života, ale aj cez ostatné masovokomunikačné prostriedky sme v tejto zložitej a náročnej dobe radostným a pozitívnym spôsobom vnášali do spoločnosti nádej a vďačnosť. Vďačnosť za život – za svoj vlastný a za životy našich blízkych. 

Špecifiká roku 2021

Dalo by sa povedať, že tento ročník bol pre nás veľkou výzvou. Tá nás však nezastrašila, ale otvorila nám nové možnosti. Vznikli úplne nové spolupráce a  výstupy. 

  • sviečka Candler

S rodinnou firmou candler.sk sme nadviazali spoluprácu a vyrobili pre nás krásnu a voňavú sviečku, v ktorej je zakonzervovaná atmosféra narodenia bábätka. Sviečky sa tešia veľkej obľube a mnohí si ich objednávajú. Výťažok z ich predaja je určený na podporu činnosti Fóra života. 

 

 

 

  • Neviditeľný človek

Edukatívna hra z dielne Fóra života bola takisto ponúkaná v rámci kampane. Predalo sa 23 kusov, teda skoro každý deň jedna hra v čase kampane. 

 

 

 

 

  • Videá

Počas kampane sme vsadili na túto formu priblíženia sa k ľuďom a skutočne sa osvedčila. Publikovali sme spolu deväť videí. Začínali sme príhovorom Marcely Dobešovej, predsedníčky Fóra života na začiatku kampane. O svoj videovstup sa s nami podelili títo umelci: Spievankovo, Dominika Jurena Stará, Andrej Palko. Ďalej sme priniesli životné svedectvá a zamyslenia. Top nahrávkou sa stal príhovor brata Filipa, ktorý mal 16 300 zhliadnutí, čo je úplný rekord na našom facebookovom profile. https://25marec.sk/videa/

(1) Pozdrav Brata Filipa – DPD 2021 Život je dar – YouTube

  • Súťaže na facebooku a instagrame

Veľmi obľúbenou aktivitou sa stali súťaže. Na facebooku sme súťažili o hru Neviditeľný človek a v druhej súťaži sa naši priatelia a sympatizanti uchádzali o sviečku candler. Na instagrame prebiehala súťaž takisto o sviečku candler. 

  • Virtuálna stužka

Počas kampane sme komunikovali aj viaceré spôsoby ako finančne podporiť činnosť Fóra života a jeho projekty. Na stránke 25.marec.sk bola a stále je možnosť pripnutia virtuálnej bielej stužky na mapu Slovenska. K dnešnému dňu (12.4. 2021) máme 78 stužiek. Ďakujeme všetkým, čo nás podporili. 

https://25marec.sk/podporit/

 

  • Webinár

V rámci kampane sme v spolupráci s Poradňou Alexis a s 4life mission dňa 24. 3. 2021 uskutočnili webinár s témou: Nečakané tehotenstvo v mojom okolí. Sociálna pracovníčka Mgr. Anna Vnučáková z Poradne Alexis na prípadových štúdiách priamo z praxe prezentovala ideálny postup práce so ženou v prípade neplánovaného tehotenstva. Na webinár bolo prihlásených cez 30 účastníkov a máme veľmi pozitívne ohlasy. 

  • Mediálne výstupy

Na fotografii je Mária Demeterová z projektu Zachráňme životy a Damián Baránek z Fóra života v relácii Doma je doma na TV LUX, s moderátorkou Martinou Ostatníkovou.

Za obdobie kampane Deň počatého dieťaťa evidujeme 21 mediálnych výstupov na rôznych portáloch. Obzvlášť sa tešíme z relácie Doma je doma na TV LUX venovanej Dňu počatého dieťaťa, spolupráce s rádiom Lumen, s denníkom postoj.sk, zastolom.sk, slovoplus.sk, egoodwill.sk. Cítili sme ich veľkú podporu.  Ďakujeme aj všetkým našim partnerom, mediálnym partnerom a všetkým, ktorí priložili ruku k dielu. Takisto tým, ktorí nás finančne podporili. 

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať! 

Za celý tím Fóra života Andrea Žiaková

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.