FEMINA sprostredkovala materiálnu pomoc rodine v núdzi

Centrum konkrétnej pomoci Femina v Prešove každý deň pomáha tým, ktorí sa na nich obrátia. Cieľom ich pomoci je správne určiť problém a nasmerovať klienta na dané inštitúcie. Obrazne by sa dalo povedať, že cieľom nie je darovať rybu, ale naučiť chytať ryby. Konkrétna pomoc v danej situácii býva rôznorodá. Vždy prihliadame na individuálne potreby klienta a poradenstvo poskytujeme v rozsahu aký vyžaduje klient. Toto je aktuálny príbeh jednej klientky. Takto sa zdôverila so svojim životným osudom:

V živote som to nemala jednoduché. S manželom sme tvrdo pracovali a usilovali sa, aby našej jedinej dcére nič nechýbalo. Predstavovala som si, ako si v starobe budeme len oddychovať. Dcéra sa osamostatní a my si budeme užívať zaslúžený odpočinok. Osud sa so mnou však zahral inak. Manžel odišiel do nebíčka a spôsob, akým žije moja dcéra mi vtíska slzy do očí. Vlastne už ani nevládzem plakať, paradoxne ani nemám kedy a nemám kde. Musím sa v mojom veku starať o jej štyri deti. Mám ich osvojené aj súdnou cestou. Nemohla som to predsa dopustiť, aby moje vnúčatá skončili v detskom domove.

V Dobšinského rozprávke “ O troch grošoch“ autor poukázal na jednotlivé sledy života, no v mojom prípade sa to žiaľ nenaplnilo. Realita je taká, že sa hanbím za svoju dcéru. Opustila vlastné deti. Nemá o nich záujem, ani ona – ani ich otec. Je pre mňa ťažké rozprávať detaily. Som si vedomá, že deti okrem mňa nikoho nemajú, preto napriek môjmu dôchodkovému veku „zaslúžený odpočinok“ pre mňa, je nedohľadne. 

S Feminou Prešov som mala v nedávnej minulosti pozitívnu skúsenosť, keď mi pomohli štedrým nákupom potravín a drogérie. 

Keď sa aktuálne situácia zvrtla tak, že pani z Feminy Prešov mi opätovne sprostredkovala pomoc, bola som nesmierne rada. V rámci našich rozhovorov si zaznamenávala najnutnejšie veci, ktoré deti práve potrebujú a za pár dní nám kuriér doviezol obrovský balík. Deti dostali nové oblečenie, spodnú bielizeň, obuv, drogériu a sladkosti. 

Následne som si bola vyzdvihnúť ešte ďalšiu dávku potravín.

Situácia v rodine je taká, že môj príjem po zaplatení pravidelných splátok nepostačuje pokrývať ďalšie náklady potrebné na život. Deti sú ešte školopovinné a stále niečo potrebujú. Preto aj takýto druh pomoci nám na istý čas určite pomôže. Sme za to vďační.

Pani Katarína

 

Pri poskytovaní sociálneho poradenstva posudzujeme povahu problému fyzickej osoby, rodiny alebo komunity, analyzujeme schopnosti a sociálnej siete nášho klienta. Poskytujeme klientovi základné informácie a možnosti riešenia problému. Súčasne, ak je to nevyhnutné odporúčame a sprostredkovávame ďalšiu pomoc vybraných odborníkov (gynekológ, psychológ, právnik). Ak nám to situácia a naše možnosti umožňujú, vieme v mimoriadnych prípadoch našim klientom sprostredkovať aj materiálnu pomoc.

Prácu našich poradkýň možno podporiť prostredníctvom tohto čísla účtu:  SK2209000000005115330109, do poznámky prosíme uviesť Femina PO.

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

Za Centrum konkrétnej pomoci Femina Prešov, Milka Psárová

Ilustračné foto: morguefile.com

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.