Benefičný koncert na podporu pamätníka nenarodeným v Trnave

Občianske združenie Naše MesTTo organizuje benefičný koncert na podporu projektu Pamätníka nenarodeným deťom. Koncert sa uskutoční v nedeľu 19. septembra 2021 o 18.00 hod. v katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Výťažok bude použitý na realizáciu pamätníka.
 
Sme veľmi radi, že pozvanie na koncert prijala Sima Magušinová, ktorej piesne majú obľubu v širokom publiku. Teší nás tiež, že na koncerte vystúpia Voci Allegre a aj SZUŠ Gaudia. Veríme, že spolu strávime pekný večer a vyzbierame nejaké príspevky na podporu tohto veľmi dôležitého projektu,“ uviedol Michal Lipovský z tímu projektu Pamätníka nenarodeným, ktorý organizačne zastrešuje toto podujatie.
 
Projekt pamätníka nenarodeným sa v Trnave pripravuje už asi dva roky. Po prvotnej myšlienke sa jej chopili aktívni ľudia z iniciatívy Naše MesTTo ako aj ďalších trnavských združení. Minulý rok začal mať tento projekt aj reálnejšie kontúry – v septembri 2020 bola podaná žiadosť na mesto Trnava o umiestnenie pamätníka spolu s hrobovým miestom, zároveň bola dojednaná autorská výroba súsošia. O výpožičke pozemku sa malo hlasovať ešte na mestskom zastupiteľstve v júni tohto roka, ale poslanci odhlasovali stiahnutie tohto materiálu. Preto by sa ňou malo zaoberať septembrové mestské zastupiteľstvo, ktoré bude 21. septembra 2021. 
 
Za projektom stojí aj nemocničný kaplán Rudolf Kopinec: „Vo svojej práci sa stretávam s rodičmi, ktorí si prechádzajú skúsenosťou straty ešte nenarodeného dieťatka. Možnosť pochovať svoje dieťa alebo si ho uctiť na pietnom mieste, vnímam ako dôležitú súčasť na ceste postupného vyrovnávania sa s touto náročnou a bolestivou situáciou. Pamätník nenarodeným deťom je pietnym miestom, ktoré napomáha vysporiadaniu sa s nečakanou a náhlou tragickou zmenou v živote.
 
Podporiť tento projekt môžete šírením osvety, modlitbou či finančnou podporou na účet zbierky: SK 54090 0000 00051 7125 8375.
 
Viac informácií o projekte nájdete na webe: http://www.nasemestto.sk/pamatnik/ a na facebook stránke: https://www.facebook.com/nasemestto 
 
Zuzana Bošnáková, Trnava
 

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.