Centrum konkrétnej pomoci FEMINA n. o. oslavuje prvý rok fungovania

Levice, 3. február 2022 – Pred rokom, 27. januára 2021, začalo pôsobiť Centrum konkrétnej pomoci FEMINA ako nezisková organizácia. Svojou činnosťou je známe už od roku 2016, kde pracovalo pod zastrešením Fóra života, o.z.  Za prvý rok svojho pôsobenia ako n.o. pomohlo cez 208 rodinám odkázaným na pomoc.

Anna Siekelová, riaditeľka Centra konkrétnej pomoci (CKP) FEMINA vysvetľuje: “V prvom rade pomáhame klientom základným sociálnym poradenstvom, ktoré prebieha osobne, telefonicky, cez čet (na www.centrumfemina.sk) alebo cez facebook. Pomohli sme ženám, ktoré sa ocitli nečakane tehotné hľadať riešenie, aby sa dieťatko mohlo narodiť.” Ale tu ich pomoc nekončí. Aktuálne sú rodiny veľmi zasiahnuté nedostatkom potravín, hygienických potrieb, oblečenia. “Reagujeme na aktuálne potreby rodín a poskytujeme potraviny, oblečenie, hygienické potreby, rôzne potreby a zariadenie ako kočíky, autosedačky, práčky a tiež poskytujeme kontakty na pomoc s náhradným bývaním. V prípade potreby zabezpečujeme bezplatné právne a psychologické poradenstvo. Chceme pomáhať ženám, aby sa ich deti nielen mohli narodiť sa, ale pomáhame im, aby sme im uľahčili starostlivosť o narodené deti. Toto všetko môžeme poskytnúť len za pomoci darcov, ktorí nám tieto veci nezištne darujú,” dopĺňa Anna Siekelová.

Najohrozenejšie sú ženy samoživiteľky

Najohrozenejšou skupinou sú ženy (samoživiteľky) s maloletými deťmi po rozpade vzťahu alebo po strate zamestnania. Tieto ženy poberajú minimálne dávky, ktoré im nepokryjú ani základné životné potreby, ako sú ubytovanie a strava. “Preto vo svojej zúfalej situácie hľadajú rôzne spôsoby ako zabezpečiť jedlo, bývanie a ostatné potreby pre svoje deti. Takýchto zúfalých prípadov pribúda,” približuje situáciu riaditeľka CKP FEMINA. Ženy v takýchto situáciách, či rodiny, ktoré sa ocitli v problémoch sa môžu obrátiť priamo na CKP FEMINA, n.o. a to buď:

“Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým našim darcom, sponzorom, vďaka, ktorým môžeme pomáhať. Budeme veľmi vďačné, ak by sa rozšírila naša rodina darcov, aby sme ešte viac mohli pomáhať, a to či už jednorazovým darom alebo pravidelným mesačným príspevkom. Len vďaka týmto príspevkom môžeme pomáhať. Viac o možnostiach podpory nájdete na www.centrumfemina.sk. Ďakujeme!” na záver dodáva Anna Siekelová za celý tím CKP FEMINA, n.o.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.