Deň počatého dieťaťa – začíname!

(Tlačová správa) Bratislava, 16. marec 2022 – Dnes, 16. marca 2022, štartuje občianske združenie Fórum života 22. ročník osvetovej kampane Deň počatého dieťaťa. Cieľom je poukázať na skutočnosť, že každý ľudský život začína počatím. Mottom tohto ročníka kampane je slogan Život je dar. V súvislosti s ťažkými celospoločenskými okolnosťami a udalosťami si uvedomujeme, že život potrebuje nádej. 

“Teraz, v priamom prenose na Ukrajine vidíme, ako sa tento dar života ničí. Naša kampaň aj súčasnosti stojí pevne nohami na zemi. Vidíme udalosti na Ukrajine a podávame prostredníctvom Siete pomoci pomocnú ruku. Na druhej strane si uvedomujeme, aký vzácny je život a že každý človek potrebuje nádej – nádej, že zlé pominie, nádej, že bude lepšie, nádej, že situáciu zvládne,” vysvetľuje Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života

Novinkou tohto ročníka je spolupráca s gréckokatolíckou rómskou misiou. Rómske ženy pre Fórum života vyrobili ekologické mydlá s názvom Vôňa bábätka.Týmto kreatívnym spôsobom podporili kampaň a výťažok z predaja mydiel bude použitý na jednotlivé projekty Fóra života. 

Kampaň bude prebiehať najmä v online priestore. Na sociálnych sieťach Fóra života budú publikované kvalitné články, videá, zamyslenia a podnety, ktoré podporujú myšlienku, že život je dar. 

Symbolom kampane je biela stužka. Fórum života pozýva všetkých, ktorým záleží na hodnote života, aby si ju pripli na odev a použili ju na profilový obrázok na svojich sociálnych sieťach.  Bližšie informácie o kampani Deň počatého dieťaťa a všetkých súvisiacich aktivitách nájdete na stránke www.25marec.sk.

Podporte nás!

Pomôžte nám chrániť ľudský život od počatia.

© 2021 Fórum života, občianske združenie, Všetky práva vyhradené.